Uğurcan Çakır’ın bonservisini menajeri resmen açıkladı! İşte büyük hayal kırıklığı yaratan rakam

Trabzonspor’un şampiyonluğunda en kıymetli aktörlerden biri olan kaleci Uğurcan Çakır, Avrupa’ya gidiyor. Ulusal kalecinin menajeri Necdet Çakır …

17.06.2022
Uğurcan Çakır’ın bonservisini menajeri resmen açıkladı! İşte büyük hayal kırıklığı yaratan rakam

Trabzonspor’un şampiyonluğunda en kıymetli aktörlerden biri olan kaleci Uğurcan Çakır, Avrupa’ya gidiyor. Ulusal kalecinin menajeri Necdet Çakır, Uğurcan Çakır’a 4 büyük ligden teklif olduğunu açıkladı. Basında bonservisi 25 milyon eurolara kadar çıkabileceği konuşulan ulusal kaleci için Necdet Çakır, “4 büyük ligden talep var lakin basında geçen bonservise ulaşılması çok güç. Uğurcan için verilebilecek bonservis bedeli 10-15 milyon euro. Bunun üstü sıkıntı olur Türkiye’den çıkışında.” dedi.

Geçen dönem Trabzonspor formasıyla mükemmeller yaratan ve ekibinin şampiyonluğunda büyük hisse sahibi olan Uğurcan Çakır, Avrupa’nın 4 büyük liginden birine gitmek için gün sayıyor. Ulusal kalecinin bonservis bedelini açıklayan menajeri Necdet Çakır, Uğurcan’ın geleceğine ait açıklamalarda bulundu.

“10-15 MİLYON EUROUNUN ÜSTÜ ZOR”

A Spor’a konuşan ulusal kalecinin menajeri Necdet Çakır açıklamasında, “Uğurcan’ı sene içinde transfer konusunda rahatsız etmedik lakin art planda çok büyük çalışmalar yaptık. Muhakkak bir noktaya geldik. Uğurcan’ın güzel performans göstermesi, burada kulüplerin daha fazla talep etmesi için kıymetli bir etken oldu. 4 büyük ligden resmi olmasa da ilgiler var. Sportif yönetici ve kulüplerle direkt kontak halindeyim. Transfer dönemi biraz yavaş ilerliyor. Hür olan kaleciler var, onların da yer değiştirmesi kelam gelimi edilen. Daima sportif yönetici ve yöneticilerle konuşuyorum. 4 büyük ligden talep var lakin basında geçen bonservise ulaşılması çok güç. Uğurcan için verilebilecek bonservis bedeli 10-15 milyon euro. Bunun üstü güç olur Türkiye’den çıkışında.” dedi.

“SÜPER LİG TAKİP EDİLMİYOR”

10-15 milyon euro’luk bonservis bedeli kelamlarına de açıklık getiren Necdet Çakır, “Türkiye ligi, Avrupa’dan çok takip edilen bir lig değil. Derbiler dışında maçların izlenebilirliği çok az. Türkiye’nin Uluslar Ligi’nde C Ligi’nde uğraş etmesi de transferi zorlaştırıyor. Sportif yöneticiler bu maçlarda scouting yapmıyorlar” kelamlarını kullandı.

TERCİHİ PREMIER LİG

Necdet Çakır, ayrıyeten, “Görüştüğüm kulüplerle şu noktaya geldim; sözel bir ekip sayılar söylem edildi. Sözel bir formda bu sayılara ulaştık. Resmiyete dökülmeden her an değişebilir lakin sözel kimi noktalara geldik.” değerlendirmesini yaptı. Necdet Çakır, son olarak Uğurcan’ın Premier Lig’i çok sevdiğini ve transfer tercihinin Premier Lig olacağını söyledi.

Lig,Söz,Uğurcan,Necdet Çakır ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.