Motorine bu gece yarısından itibaren 80 kuruşluk bir zam daha geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, akaryakıt ve motorin fiyatları da indirim ve artırım haberleriyle …

16.06.2022
Motorine bu gece yarısından itibaren 80 kuruşluk bir zam daha geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, akaryakıt ve motorin fiyatları da indirim ve artırım haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Motorine bugün prestijiyle gelen 1,29 liralık artırımdan yalnızca skent aydın haberleritler sonra gece yarısından itibaren geçerli olacak 80 kuruşluk bir artırım daha yola çıktı. Artırımlar sonrasında 17 Haziran cuma günü prestijiyle motorinin litre fiyatı 29,99 liraya yükselecek.

Motorinin litre fiyatına 16 Haziran tarihinden geçerli olmak üzere 1,29 TL artırım geldi. Motorinin litre fiyatı 1,29 TL artırımla 29,19 TL’ye yükseldi. Akaryakıt fiyatlarında ise bir değişiklik yapılmadı.

MOTORİNE BİR ARTIRIM DAHA BEKLENİYOR

17 Haziran Cuma gününden geçerli olmak üzere motorin kümesinde 80 kuruş daha artırım bekleniyor. Artırımın üst makamlarca onaylanması halinde motorinin fiyatı 29,99 TL’ye yükselecek.

FİYATLAR DAİMA DEĞİŞİYOR

Son periyotta akaryakıt fiyatları daima değişiyor. 27 Mayıs tarihinde akaryakıta 1 lira 45 kuruş, motorine 1 lira 38 kuruş, 28 Mayıs tarihinde akaryakıta 70 kuruş, motorine 97 kuruş, 2 Haziran tarihinde akaryakıta 1 lira 22 kuruş, motorine 1 lira 49 kuruş, 8 Haziran tarihinde motorine 1 lira 95 kuruş artırım gelmişti. Üst üste gelen artırımların akabinde 15 Haziran tarihinde ise akaryakıta 95 kuruş indirim geldi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de hareket ettiğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve hürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında cürüm duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Kuruş,Fiyatlar,Motorin,Zam,Tarihinde,Fiyat,Benzin,Haziran,1 Lira ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Ekonomi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri