Twitter CEO’su Jack Dorsey İstifa Etti

Twitter CEO’su Jack Dorsey, toplumsal medya şirketinin lideri olarak vazifesinden ayrılıyor. 45 yaşındaki Dorsey, şu anda hem Twitter’ın hem de …

30.11.2021
Twitter CEO’su Jack Dorsey İstifa Etti

Twitter CEO’su Jack Dorsey, toplumsal medya şirketinin lideri olarak vazifesinden ayrılıyor. 45 yaşındaki Dorsey, şu anda hem Twitter’ın hem de dijital ödeme şirketi Square’in CEO’su olarak vazife yapıyor . Kaynak: https://www.cnbc.com/2021/11/29/twitt…Twitt…

Twitter CEO’su Jack Dorsey, toplumsal medya şirketinin lideri olarak misyonundan ayrılıyor. 45 yaşındaki Dorsey, şu anda hem Twitter’ın hem de dijital ödeme şirketi Square’in CEO’su olarak misyon yapıyor .

Kaynak: https://www.cnbc.com/2021/11/29/twitt…

Twitter CTO’su Parag Agrawal, CEO olarak Jack Dorsey’in yerini alacak.

Twitter Ceo'Su Jack Dorsey İstifa Etti 1

Dorsey’in yerine kimin geçeceği yahut muhtemel bir duyurunun zamanlaması muhakkak değil. 45 yaşındaki Dorsey’in neden geri adım attığı da bilinmiyor. Lakin istifa ederse, bir sonraki CEO, Twitter’ın agresif iç amaçlarını karşılamak zorunda kalacak. Şirket, bu yılın başlarında, 2023 yılı sonuna kadar 315 milyon paraya çevrilebilir günlük faal kullanıcıya sahip olmayı ve o yıl yıllık gelirini en az iki katına çıkarmayı hedeflediğini söyledi.

Dorsey, geçen yıl Twitter’ın paydaşı Elliott Management’ın onun yerine geçmek istediği vakit bir vazifeden alınmayla karşı karşıya kaldı. Elliott Management’ın kurucusu ve milyarder yatırımcı Paul Singer, Dorsey’in her iki halka açık şirketi de yönetmesi gerekip gerekmediğini merak etmiş ve yatırım firması şirket idaresiyle bir muahedeye varmadan evvel Dorsey’den birinin CEO’su olarak vazifesi bırakmasını istemişti.

Toplumsal medya devi kurdu Dorsey, evvel 2008 yılına kadar CEO olarak vazife yaptı rolünün dışına itilir . Eski CEO Dick Costolo istifa ettikten sonra 2015 yılında Twitter’a işveren olarak döndü.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.