Apple, Google, Facebook Saniyede Ne Kadar Kazanıyor?

Teknoloji, hiç elbet, her şeyin düşünüldüğü ve hesaba katıldığı dünyanın en karlı kesimlerinden biridir. Geçen ay 1,3 trilyon doların üzerinde …

30.11.2021
Apple, Google, Facebook Saniyede Ne Kadar Kazanıyor?

Teknoloji, hiç elbet, her şeyin düşünüldüğü ve hesaba katıldığı dünyanın en karlı kesimlerinden biridir. Geçen ay 1,3 trilyon doların üzerinde gelir elde eden bu bölümdeki birinci beş şirket, bunun da birçoklarını kâra dönüştürmeyi başarıyor. Aslında, geçen yı…

Teknoloji, hiç elbet, her şeyin düşünüldüğü ve hesaba katıldığı dünyanın en karlı bölümlerinden biridir. Geçen ay 1,3 trilyon doların üzerinde gelir elde eden bu daldaki birinci beş şirket, bunun da birçoklarını kâra dönüştürmeyi başarıyor. Aslında, geçen yıl 300 milyar dolardan az olmayan bir kâr elde ettiler; bu, potansiyel olarak sonunda potansiyel olarak son vakitlerde yapabildiklerinden daha fazla büyümelerine müsaade verebilecek çeşitten bir şey olduğu için dikkate bedel bir şey.

Kaynak: https://www.digitalinformationworld.c…

Apple, geçen yıl boyunca her saniyede 3.000 dolardan fazla para kazandı.

Apple, Google, Facebook Saniyede Ne Kadar Kazanıyor? 1

Teknoloji bölümünün pandemi sayesinde büyük bir dayanak aldığını belirtmek değerlidir. Alphabet (Google’ın ana şirketi) %98’lik bir artışla neredeyse iki katına çıkarken, Apple, Amazon, Meta (Facebook’un ana şirketi) ve Microsoft %65, %59, %51 oranlarına ulaştı. 

Bu, bu şirketlerin katiyetle çok büyük olduğu ve insanların büyük çoğunluğunun gerçekte ne kadar varlıklı olduklarını tam olarak anlayamayabilecekleri bir noktaya geldiği manasına geliyor. Bu cins bir şeyi daha düzgün anlamak için, onu parçalamaya başlamanız gerekir. Teknoloji şirketlerinin kârlarına yıllık değil de günlük bazda bakacak olursanız, bu, neredeyse tüm başka sanayilerin kendilerini önemli manada etkileyecek bir darbe aldığı bir yılda bile bu şirketlerin kazandıkları para ölçüsünü perspektif haline getirebilir. 

Şirketlerin daha evvel duyulmamış karlılık düzeyleri gördüğü çağdaş bir gün ve çağda yaşıyoruz ve bu, pay senetlerini insanların paralarını yatırabilecekleri en pahalı şeylerden kimilerine dönüştürdü. Bu şirketler genişlemeye ve büyümeye bu kadar odaklanmışken, bu artan kârların insanların hayatlarını da kolaylaştırması ve daha evvel hiç görülmemiş bir olumlu geri bildirim döngüsü yaratması ihtimali var.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.