Trump evinin FBI ajanları tarafından basıldığını duyunca çıldırdı: İşgal ettiler

Her yaptığıyla olay olan eski ABD Lideri Trump, bu sefer de FBI casuslarının konutunu aramasıyla gündeme geldi. Haberi şahsen duyuran Trump …

09.08.2022
Trump evinin FBI ajanları tarafından basıldığını duyunca çıldırdı: İşgal ettiler

Her yaptığıyla olay olan eski ABD Lideri Trump, bu sefer de FBI casuslarının konutunu aramasıyla gündeme geldi. Haberi şahsen duyuran Trump, yazılı bir açıklama yaptı.”GÜZEL KONUTUM İŞGAL ALTINDA”Trump, ” Florida, Palm Beach’teki hoş meskenim Mar-A-Lago şu anda …

Her yaptığıyla olay olan eski ABD Lideri Trump, bu sefer de FBI casuslarının konutunu aramasıyla gündeme geldi. Haberi şahsen duyuran Trump, yazılı bir açıklama yaptı.

“GÜZEL MESKENİM İŞGAL ALTINDA”

Trump, ” Florida, Palm Beach’teki hoş meskenim Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında, büyük bir FBI casusu kümesi tarafından baskın yapılıp işgal edildi, bu milletimiz için karanlık bir vakittir. Daha evvel hiçbir ABD Liderinin başına bu türlü bir şey gelmedi.” tabirlerini paylaştı.

Trump’ın Florida’daki meskeni.

KASALARINDAN BİRİ KIRILDI

FBI casuslarının mülkünde bulunan bir kasayı kırdığını tez eden Trump, “İlgili devlet kurumlarıyla yapılan çalışma ve iş birliğinden sonra konutuma yapılan bu habersiz baskın gerekli yahut uygun değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

GİZLİ KAYITLAR ARANIYOR

Associated Press, husustan bilgisi bulunan bireylere dayanarak, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Saray’daki misyonu sırasında Florida’daki ikametgahına kapalı kayıtları alıp almadığına ait bir soruşturmayla ilgili olduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar Yönetimi tarafından Mar-A-Lago’dan alınan 15 kutu dokümanın içinden çıkan zımnî kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi. Federal kanunların, saklı devlet dokümanlarının maddelerce belirlenmiş yetkili yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.

kent aydın haberleri / Islam Gerçek – Dünya

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.