Motorine bu gece yarısından itibaren 1 liralık indirim geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrolde dalgalanma sürerken, akaryakıt ve motorin fiyatları da indirim ve artırım haberleriyle …

09.08.2022
Motorine bu gece yarısından itibaren 1 liralık indirim geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrolde dalgalanma sürerken, akaryakıt ve motorin fiyatları da indirim ve artırım haberleriyle değişkenlik göstermeye devam ediyor. 100 dolardan 92 dolara gerileyen brent petrol, son 6 ayın en düşük düzeyini gördü. Bu ge…

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrolde dalgalanma sürerken, akaryakıt ve motorin fiyatları da indirim ve artırım haberleriyle değişkenlik göstermeye devam ediyor. 100 dolardan 92 dolara gerileyen brent petrol, son 6 ayın en düşük düzeyini gördü. Bu gelişme sonrası akaryakıta geçtiğimiz günlerde ikili indirim gelmişti. Akaryakıtın litresi 2 lira 23 kuruş, motorinin litresi ise 1 lira 15 kuruş düşmüştü.

MOTORİNE İNDİRİM GELİYOR

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Bu defa de 10 Ağustos çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 1 liralık indirim bekleniyor.

GÜNCEL FİYATLARI

İstanbul’da motorin litre fiyatı 23.34 liradan satılıyor. Akaryakıtın litresi ise ortalama 20.03 TL’den satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de hareket ettiğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve hürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında cürüm duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Fiyatları,Motorin,Fiyat ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.