Trafik sigortası yönetmeliği Resmi Gazete’de! Haziran’dan itibaren yüzde 25 artacak

Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Motorlu Araçlar Mecburî Mali Sorumluluk Sigortası yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile trafik sigortası …

17.05.2022
Trafik sigortası yönetmeliği Resmi Gazete’de! Haziran’dan itibaren yüzde 25 artacak

Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Motorlu Araçlar Mecburî Mali Sorumluluk Sigortası yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile trafik sigortası haziran ayı primleri, mayıs ayı primlerine nazaran yüzde 25 artacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan yayımlanan kararla Karayolları Motorlu Araçlar Mecburî Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Asılları Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapıldı.

YÜZDE 25 ARTIŞ

Yapılan değişiklikle, 1 Haziran’dan itibaren trafik sigortası azami primleri, mayıs ayı primlerine nazaran yüzde 25 artacak. Trafik sigortası priminde aracın yakıt cinsi ve emisyon bedeline nazaran yüzde 10 olan indirim ve artırım yetkisi yüzde 20 olacak. Ayrıyeten, Trafik sigortası primi, hasar maliyetleri dikkate alınarak yüzde 50 oranında azaltılabilecek yahut yüzde 50 oranında arttırılabilecek.

aydın haberleri / İktisat

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.