Tesla işçileri cinsel tacizden dolayı şirkete dava açtı

Bu davalar, geçen ay Tesla personeli Jessica Barraza’nın şirkete dava açmasını takip etti. Barraza, Fremont’taki fabrikanın “yaygın bir cinsel …

16.12.2021
Tesla işçileri cinsel tacizden dolayı şirkete dava açtı

Bu davalar, geçen ay Tesla personeli Jessica Barraza’nın şirkete dava açmasını takip etti. Barraza, Fremont’taki fabrikanın “yaygın bir cinsel taciz” yuvası olduğunu belirtmişti.Her dava evrakının giriş paragrafında, “Tesla, personelleri için inançlı ve saygılı…

Bu davalar, geçen ay Tesla emekçisi Jessica Barraza’nın şirkete dava açmasını takip etti. Barraza, Fremont’taki fabrikanın “yaygın bir cinsel taciz” yuvası olduğunu belirtmişti.

Her dava belgesinin giriş paragrafında, “Tesla, personelleri için inançlı ve saygılı bir ortamı teşvik ettiğini açıkça argüman etse de, gerçek şu ki Tesla, Fremont tesislerinde çalışan bayanları yıllardır kabus üzere yaygın cinsel taciz şartlarına maruz bırakıyor” denildi.

Taciz davası açan bayanlardan biri olan Eden Mederos, fabrikadaki taciz ortamının işveren tarafından teşvik edildiğine işaret ederek, Elon Musk’ın birtakım tweetlerinin müstehcen olduğunu ve “teknisyenlerin daha da kötüleşmesine neden olduğunu” söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.