Bakan Nebati’nin kardeşi Nebati: MB’nin yarın pas geçmesi lazım

B&G İdare Heyeti Lideri Seydullah Nebati yeni iktisat modeli ve faiz ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.Bloomberg HT’de yer alan habere …

16.12.2021
Bakan Nebati’nin kardeşi Nebati: MB’nin yarın pas geçmesi lazım

B&G İdare Heyeti Lideri Seydullah Nebati yeni iktisat modeli ve faiz ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.Bloomberg HT’de yer alan habere nazaran Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi Seydullah Nebati, Merkez Bankası’nın (MB) yarınki to…

B&G İdare Heyeti Lideri Seydullah Nebati yeni iktisat modeli ve faiz ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bloomberg HT’de yer alan habere nazaran Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi Seydullah Nebati, Merkez Bankası’nın (MB) yarınki toplantıyı pas geçmesi gerektiğini, ve kankent aydın haberleritinin bir puanlık indirim olduğunu söyledi.

Nebati, “Yarınki Merkez Bankası toplantısının çok değerli olduğunu düşünüyorum. Merkez Bankası’nın bence pas geçmesi lazım fakat kankent aydın haberleritimce bir puan falan üzere bir indirim yapacaktır” diye konuştu.

Seydullah Nebati konuşmasında şunları söyledi:

“Küçük bir aralığımız kaldı demişti. Zati enflasyonun altında bir gerçek faizle ilerliyoruz. Kaldı ki piyasada faizler inmedi. Yalnızca kısa vadeli faizler indi”

Seydullah Nebati yeni iktisat modeline ait ise şunları söyledi:

“Diyecek fazla bir şey bulamıyorum. Biz de yeni yeni tanıyoruz, anlıyoruz. Ben hükümete güveniyorum. Ellerinde bu kadar data seti varken, Türkiye’nin bütün kurumlarından bilgi alırken ben yanlışlı bir program izleyeceklerine inanmıyorum. Fakat anladığım kadarıyla kısa vadede sıkıntı olacak. Her vakit optimist olmak zorundayız”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.