Sultangazi’de sivrisinek gibi haşerelerle mücadele devam ediyor

Sultangazi Belediyesi takımları ilçenin sokak ve caddelerinde başta sivrisinek ve karasinek olmak üzere haşere cinsleriyle farklı ilaçlama …

06.08.2022
Sultangazi’de sivrisinek gibi haşerelerle mücadele devam ediyor

Sultangazi Belediyesi takımları ilçenin sokak ve caddelerinde başta sivrisinek ve karasinek olmak üzere haşere cinsleriyle farklı ilaçlama metotları kullanarak gayret ediyor.

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin sokak ve caddelerinde başta sivrisinek ve karasinek olmak üzere haşere tipleriyle farklı ilaçlama yolları kullanarak uğraş ediyor. İlçede gruplar dönüşümlü çalışarak 7 gün ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere karşı ULV araçları tüm sokak ve caddeleri gezerken hamam böceği üzere haşerelere karşı da bilhassa kuytu yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını engellemek emeliyle, ULV ilaçlamasının bununla birlikte ayrıyeten larvalara karşı da su birikintileri ve dingin sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler için zehirli tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri formda yerleştirilmesine ihtimam gösteriliyor.

Sultangazi halkının sağlıklı ve huzurlu bir yaz geçirmesi için haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına yük verdiklerini belirten Sultangazi Belediye Lideri Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin tüm mahallelerinde, sokak sokak, cadde cadde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Farklı haşere tiplerine karşı farklı sistemlerle çaba eden takımlarımız, haftanın yedi günü çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında artış eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sıhhatine tehdit oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması emeliyle ağır bir formda çalışıyoruz. Değerli komşularımıza sağlıklı, huzurlu ve memnun bir yaz diliyorum” dedi.


aydın haberleri / Sıhhat

İlaçlama,Haşere ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.