KPSS sınav takvimi 2022: Yeni KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İptal edilen KPSS sınavı hangi ay, hangi gün yapılacak?

KPSS imtihan KPSS’deki kimi soruların bir yayınevinin deneme sorularıyla birebir çıkması sonrası 1 milyon 600 bin gencin girdiği imtihan iptal …

KPSS sınav takvimi 2022: Yeni KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İptal edilen KPSS sınavı hangi ay, hangi gün yapılacak?

KPSS imtihan KPSS’deki kimi soruların bir yayınevinin deneme sorularıyla birebir çıkması sonrası 1 milyon 600 bin gencin girdiği imtihan iptal edildi. ÖSYM, iptal kararının akabinde yeni KPSS takviminin 17 Eylül’de başlayacağını duyurdu. KPSS 2022 imtihan takvimi merak edildi. Pekala, Yeni KPSS imtihanı ne vakit yapılacak? İptal edilen KPSS imtihanı hangi ay, hangi gün yapılacak? İşte ayrıntılar…

Kpss imtihan takvimi 2022! ÖSYM Lideri Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. Pekala, İptal edilen KPSS ne vakit yapılacak? 31 Temmuz 2022’de yapılan KPSS imtihanı ne vakit yapılacak? Yeni KPSS imtihanı ne vakit yapılacak? İptal edilen KPSS imtihanı hangi ay, hangi gün yapılacak?

İPTAL EDİLEN KPSS NE VAKİT 2022?

KPSS’deki kimi soruların bir yayınevinin deneme sorularıyla birebir çıkması sonrası 1 milyon 600 bin gencin girdiği imtihan iptal edildi. ÖSYM, iptal kararının akabinde yeni KPSS takviminin 17 Eylül’de başlayacağını duyurdu.

31 Temmuz 2022 tarihinde düzenlenen Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı’nda ( Kpss ) kimi soruların Yediiklim Yayınevi’nin deneme sorularıyla tıpkı çıkmasının akabinde mevzu yargıya taşındı. Olayla ilgili soruşturma açılırken, Emniyet kelam gelimi edilen yayınevine operasyon düzenledi. Skandal olay sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÖSYM Lideri Halis Aygün’ü vazifeden alarak yerine Bayram Ali Ersoy’u atadı.

KPSS İPTAL EDİLDİ

ÖSYM Başkanlığı’na atanan Bayram Ali Ersoy, soruların sızdırılması savı üzerine inceleme başlatılan 31 Temmuz tarihli Kpss’nin iptal edildiğini açıkladı. Ersoy, “Birinci inceleme sonuçlarına nazaran sınavdaki soruların, bir yayınevinin sorularıyla benzerlik gösterdiği tespit edildi. 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos’ta yapılacak KPSS oturumları da ertelenmiştir. İmtihanlara ait yeni takvim en kısa müddette açıklanacak” dedi.

YENİ TAKVİM 17 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK

Sınavın iptal edilmesinin akabinde herkes yeni takvimin açıklanacağı tarihi merak eder oldu. Bahis hakkında bir açıklama yapan ÖSYM, yeni takvimin 17 Eylül’de başlayacağını duyurdu.

YENİ İMTİHANLAR İÇİN FİYAT TALEP EDİLMEYECEK

ÖSYM’den verilen bilgilendirme argümanında, “31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen 2022-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri imtihanları iptal edilmiştir. ÖSYM imtihan takviminde yer alan; 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) imtihanları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül 2022’de başlayacaktır. İmtihanı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni imtihanlar için rastgele bir fiyat talep edilmeyecektir. Adaylar imtihan merkezi değişikliği taleplerini üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.” denildi.

Kpss,Sınav,İptal,2022,Ösym,Takvimi,Yapılacak,Edildi,31 Temmuz ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.