Gazze’de roketler havada uçuştu! İsrail 25 bin yedek askerini göreve çağırdı

İsrail ordusunun Gazze şeridine düzenlediği ataklarda biri çocuk 10 kişi hayatını kaybetti, 55 kişi yaralandı. Karşılık olarak Gazze’den kim …

06.08.2022
Gazze’de roketler havada uçuştu! İsrail 25 bin yedek askerini göreve çağırdı

İsrail ordusunun Gazze şeridine düzenlediği ataklarda biri çocuk 10 kişi hayatını kaybetti, 55 kişi yaralandı. Karşılık olarak Gazze’den kim tarafından fırlatıldığı bilinmeyen roketler İsrail’e yanlışsız atılırken, Tel Aviv kentinde sirenler çaldı. Öte yandan teyakkuza geçen İsrail ordusu ise 25 bin kadar yedek askerini vazifeye çağırdı.

İsrail‘in Gazze Şeridi’ne düzenlediği akınlarda, biri çocuk 10 kişi hayatını kaybetti, 55 kişi yaralandı. İsrail‘in Gazze’ye yönelik hücumlarına karşılık kim tarafından fırlatıldığı bilinmeyen roketler Gazze’den İsrail‘e gerçek atıldı.

TEL AVİV’DE SİRENLER ÇALDI

Konuya dair İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in güneyi ve merkez bölgelerinde akın sirenleri çaldığı belirtildi. Yediot Ahronot gazetesinin haberine nazaran, Tel Aviv kentinde de sirenler çaldı.

İSRAİL: İSLAMİ Crehberaydin.comT HAREKETİNİN İLİŞKİN MERKEZLERİ VURDUK

İsrail ordusundan verilen bilgilendirme argümanında, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde İslami Crehberaydin.comd Hareketine ilişkin merkezleri vurulduğu açıklandı.

İSRAİL’E KARŞILIK VERİLECEĞİ BİLDİRİLDİ

İslami Crehberaydin.comd Hareketi Sözcüsü Davud Şrehberaydin.comb da Al Jazeera televizyon kanalına yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik atağında hareketin önde gelen isimlerinden Teysir el-Caberi’nin öldürüldüğünü duyurmuştu. Akının akabinde Gazze’deki Filistin direniş kümelerinin askeri kanatları, İsrail’in hücumlarına karşılık verileceğini bildirmişti.

İSRAİL ORDUSU 25 BİN YEDEK ASKERİ MİSYONA ÇAĞIRDI

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne başlattığı taarruz kapsamında “Yüksek Komuta Odası” kurulduğunu, 25 bin kadar yedek askerin vazifeye çağrıldığını açıkladı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Savunma Bakanlığının kapsamlı bir formda yedek askerlerin vazifeye çağrılması tarafındaki kararı onayladığı belirtildi. Açıklamada, Savunma Bakanı Benny Gantz’ın, farklı birliklerden yaklaşık 25 bin yedek askerin vazifeye çağrılması tarafında orduya talimat verdiği kaydedildi.

GERİLİM ARTTI

Bölgedeki tansiyon İsrail ordusunun 1 Ağustos’ta işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentine düzenlediği baskınla arttı.
İsrail askerleri, bu baskında Cenin’deki İslami Crehberaydin.comd yöneticisi Bessam Skent aydın haberleridi’yi yaralayarak gözaltına almış, çıkan çatışmada bir Filistinli hayatını kaybetmişti.

İsrail ordusu, Skent aydın haberleridi’nin gözaltına alınmasının akabinde muhtemel bir misilleme telaşıyla abluka altındaki Gazze etrafında alarm düzeyini üst seviyeye çıkarmıştı. Bu kapsamda ordu birlikleri, Gazze Şeridi etrafındaki Yahudi yerleşim bölgelerini birbirine bağlayan ana yolları kapatmış, Gazze semalarında onlarca insansız hava aracı uçurulmuştu.

Son 4 gündür devam eden süreçte Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun (Erez) Hudut Kapısı ve Kerem Ebu Salim Hudut Kapısı da kapalı tutuluyordu.

kent aydın haberleri / Enes Canlı – Dünya

Gazze,Saldırı,İsrail Ordusu,Açıklamada,İsrail’in ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.