SPOR Sanchez Mateos: 3-0’dan 3-3’e getirmek kolay değildi

SPOR Sanchez Mateos: 3-0’dan 3-3’e getirmek kolay değildiEngin ANAK / ALANYA, (rehberaydin.com) – Spor Toto Muhteşem Lig’in ikinci haftasında …

15.08.2022
SPOR Sanchez Mateos: 3-0’dan 3-3’e getirmek kolay değildi

SPOR Sanchez Mateos: 3-0’dan 3-3’e getirmek kolay değildiEngin ANAK / ALANYA, (rehberaydin.com) – Spor Toto Muhteşem Lig’in ikinci haftasında Beşiktaş ile karşılaşan ve alandan 3-3’lük beraberlikle ayrılan Corendon Alanyaspor’un teknik sorumlusu Felipe Sanchez Mateos m…

SPOR Sanchez Mateos: 3-0’dan 3-3’e getirmek kolay değildi

Engin ANAK / ALANYA, (rehberaydin.com) – Spor Toto Harika Lig’in ikinci haftasında Beşiktaş ile karşılaşan ve alandan 3-3’lük beraberlikle ayrılan Corendon Alanyaspor’un teknik sorumlusu Felipe Sanchez Mateos maçın akabinde yaptığı değerlendirmede, ‘Oyunu 3-0’dan 3-3’e getirmek kolay değildi. Bunu arkadaşlarımız başarabildiler. Bizler düzgün futbol oynamaya çalışıyoruz’ dedi.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Corendon Alanyaspor Teknik Sorumlusu Felipe Sanchez Mateos, alanda maç boyunca taktik savaşı olduğunu söyledi. Mateos, ‘Sahada büsbütün bir taktik savaşı vardı. Biz artta dörtlüye dönerken, Beşiktaş bizden farklı bir taktikle oynadı. Daha sonra 10 kişi kaldılar. 10 kişi kaldıktan sonra 4-4-1 nizamını denediler. Biz farklı bir taktik değişikliğine gittik. Daha sonra 5-3-1 taktiğine döndüler. Bizde karşı bir atak yaptık. Bugün alanda birinci kere Alanyaspor forması giyen oyuncularımız vardı. Bilhassa oyuna sonrada giren oyuncularımız Lusamba, Idrissa tam olarak bizim istediklerimizi alanda verebildikleri vakit çok farklı bir oyun sistemine sahip olacağız. Bunun bununla bir arada ayrıyeten Zinedine üzere oyuncular bugün birinci resmi maçlarına çıktılar. Bugün güzel oynadığımızı düşünüyorum. Biz her ne kadar bugün alanda bir kişi fazlada olsak da hem mental açıdan hem de taktik açıdan hoş bir reaksiyon gösterdik. Oyunu 3-0’dan 3-3’e getirmek kolay değildi. Bunu arkadaşlarımız başarabildiler. Bizler uygun futbol oynamaya çalışıyoruz. Taraftarlarımıza buraya geldiklerinde hoş futbol izletmek istiyoruz. Tribünlerimizi yalnızca büyük grup maçlarında değil her maçta doldurmalarını istiyoruz. Bizler onların zevk alabileceği oyunu oynamaya çalışıyoruz’ biçiminde konuştu.

‘ONLARI DAİMA ZORLAYACAĞIMIZ İÇİN DEĞİŞİKLİĞE GİTTİLER’

Rakip Beşiktaş’ı gayretinden ötürü tebrik eden Mateos, ‘Böyle bir ortamda 10 kişi ile oynamak kolay değil. Rakibimiz taktiksel olarak çok değişiklikler yaptı. 4-4-1 sistemindeyken biz biraz daha yaygın bir dizilim aldık. Topu çizgi üzerindeki oyuncularımıza taşıyarak ataklar yapmaya çalıştık. Onlar bizim kazandırmış olduğumuz genişliği 5’li savunma çizgisiyle durdurmaya çalıştılar. Önde 3’lü bir orta saha ile bize karşı savunma yaptılar. Biz farklı bir dizilime geçtik. Elbette onlar için kolay değildi. Biz daima topa sahip olan bir kadroyuz. Onları daima zorlayacağımız için değişikliğe gittiler. 10 kişi ile bu hava kaidelerinde oynamak kolay değildi. Futbolun tabiatında vakit geçirmek var’ sözlerini kullandı.

aydın haberleri / Spor

Oyun,Taktik,Maç,Sahada,Onlar ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.