Meteoroloji’nin uyarılarının ardından İstanbul’da beklenen yağış başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar günü ortalarında İstanbul’un da bulunduğu 17 vilayet için yağış uyarısı yaptı. Pazartesi günü prestijiyle …

15.08.2022
Meteoroloji’nin uyarılarının ardından İstanbul’da beklenen yağış başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar günü ortalarında İstanbul’un da bulunduğu 17 vilayet için yağış uyarısı yaptı. Pazartesi günü prestijiyle İstanbul’da sabah s kent aydın haberleri tlerinde Boğaz etrafındaki kimi ilçelerde yağmur başladı. Sarıyer, Beykoz ve Şişli ilçelerinde tesir…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar günü ortalarında İstanbul’un da bulunduğu 17 vilayet için yağış uyarısı yaptı. Pazartesi günü prestijiyle İstanbul’da sabah s kent aydın haberleri tlerinde Boğaz etrafındaki birtakım ilçelerde yağmur başladı. Sarıyer, Beykoz ve Şişli ilçelerinde tesirli olduğu görülen yağış nedeniyle trafiğe çıkan vatandaşlar zahmetle yol alabildi.

17 İLE SARI KODLU İKAZ VERİLDİ

Sarı kodlu ikaz yapılan vilayetler ortasında Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce yer alıyordu. Bursa’da ve daha birçok bölgede de sabah s kent aydın haberleri tlerinden itibaren yağmur tesirini göstermeye başladı.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAYIMLADI

İstanbul Valiliği de toplumsal internet hesabından ikaz bildirisi yayımladı. Yayınlanan iletide, “Meteoroloji’ye nazaran; yarın birinci s kent aydın haberleri tlerden itibaren İstanbul’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; aralıklı ve mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır” denildi.

SICAKLIKLARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Genel Müdürlük, hava sıcaklığında kıymetli bir değişiklik olmayacağını da açıkladı. Rüzgar suratının ise Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kısımlarda batı ve güneybatı taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SARI İKAZ NEDİR?

Sarı, havada “potansiyel tehlike durumu”na işaret ediyor. İddia edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik koşullardan etkilenebilecek f kent aydın haberleri liyetler konusunda dikkatli davranılması ikazında bulunuluyor.

İstanbul,Uyarı,Sarı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.