Araç sahiplerinin cebi yanacak! Motorine 1 lira 26 kuruş zam geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrolde dalgalanma sürerken, akaryakıt ve motorin fiyatları da değişkenlik göstermeye devam ediyor. Son …

15.08.2022
Araç sahiplerinin cebi yanacak! Motorine 1 lira 26 kuruş zam geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrolde dalgalanma sürerken, akaryakıt ve motorin fiyatları da değişkenlik göstermeye devam ediyor. Son devirde gelen indirimlerin yerini tekrar artırımlar almaya başladı.ZAMLAR ÜST ÜSTE GELMEYE BAŞLADIMotorine 10 Ağustos…

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrolde dalgalanma sürerken, akaryakıt ve motorin fiyatları da değişkenlik göstermeye devam ediyor. Son devirde gelen indirimlerin yerini tekrar artırımlar almaya başladı.

ZAMLAR ÜST ÜSTE GELMEYE BAŞLADI

Motorine 10 Ağustos’ta 1 lira indirim, 11 Ağustos’ta 82 kuruş artırım geldi.13 Ağustos tarihinde ise akaryakıtın fiyatı 1 lira 10 kuruş arttı. Akaryakıt bölümü kaynaklarından olay yerinden aktarılan bilgilere nazaran, bu gece yarısından itibaren bir artırım da motorine bekleniyor.

MOTORİN 24 LİRAYI AŞACAK

Motorinin litresi 1 lira 26 kuruş artacak. Fiyat artışıyla birlikte motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 24,44 TL’ye, Ankara’da 24,55 TL’ye ve İzmir’de 24,57 TL’ye yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de hareket ettiğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve özgürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında kabahat duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Fiyat,Motorin ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.