Son dakika! Yunanistan’ı sarsan gemi yangını! Kaptandan yolcularına “Gemiyi terk edin” emri

Son dakika! Yunanistan Kıyı Güvenliğinden yapılan açıklamaya nazaran, İyon Denizi’nde seyreden 237’si yolcu 288 kişinin bulunduğu İtalya …

18.02.2022
Son dakika! Yunanistan’ı sarsan gemi yangını! Kaptandan yolcularına “Gemiyi terk edin” emri

Son dakika! Yunanistan Kıyı Güvenliğinden yapılan açıklamaya nazaran, İyon Denizi’nde seyreden 237’si yolcu 288 kişinin bulunduğu İtalya bandıralı yolcu gemisinde yangın çıktı. Yunanistan yolculara yardım etmek için üç römorkör ve üç devriye botu gönderdi. Turistlerin yüklü olduğu geminin kaptanı yolculardan tekneyi terk etmelerini istedi.

237 yolcu ve 51 mürettebatla Akdeniz’de seyreden İtalyan bayraklı yolcu gemisinde yangın çıktı. Turistlerin yüklü olduğu geminin kaptanı yolculardan tekneyi terk etmelerini istedi.

İTALYA SEFERİ YAPIYORDU

Yunanistan‘ın Igoumenitsa kentinden İtalya’ya gitmekte olan Euroferry Olympia’ya yardım etmek için üç römorkör ve üç devriye botunun gönderildiği açıklandı.

Yunan kıyı güvenlik basın ofisinden bir yetkili AFP’ye verdiği demeçte, olayın Yunanistan ile Arnavutluk ortasında, Korfu’nun kuzey kıyısı açıklarında sabah 1:30 GMT’de (TSİ 4:30) meydana geldiği belirtildi.

TÜM YOLCULARIN İNANÇTA OLDUĞU BİLGİSİ VERİLDİ

Ticaret Donanması Dışişleri Bakanı Kostas Katsafados Yunan radyo istasyonu Skai’ye verdiği demeçte tüm yolcuların inançta olduğu bilgisini verdi.

YANGININ NEDENİ ŞİMDİ BİLİNMİYOR

Vakte karşı yarış veren takımlar yolcuları Yunanistan’ın Korfu adasına nakletti. Yunan kıyı güvenliğine nazaran yangının nedeni şimdi bilinmiyor. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.

Yunanistan, İtalya, Yangın, Gemi, Dünya, Aktüel, Haberler

Yunan,Yolcu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.