Son Dakika: Tarım Bakanlığı’nda görev değişimi! Bekir Pakdemirli istifa etti, yerine Vahit Kirişci atandı

Son dakika: Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına nazaran; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli misyonundan istifa etti, yerine …

04.03.2022
Son Dakika: Tarım Bakanlığı’nda görev değişimi! Bekir Pakdemirli istifa etti, yerine Vahit Kirişci atandı

Son dakika: Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına nazaran; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli misyonundan istifa etti, yerine Vahit Kirişci atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli vazifesinden istifa etti.

VAHİT KİRİŞCİ ATANDI

Karara nazaran; Bekir Pakdemirli’den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığı’na Vahit Kirişci atandı. Resmi Gazete’deki kararda, “Görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığı’na Vahit Kirişci, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104’üncü ve 106’ncı unsurları mucibince atanmıştır.” tabirlerine yer verildi.

8 BAKAN DEĞİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 10 Temmuz 2018’de belirlenen ve 16 bakandan oluşan birinci kabinesinden şimdiye kadar 8 bakan ayrıldı.

VAHİT KİRİŞCİ KİMDİR?

Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960’da, Kahramanmaraş’ta doğdu. Babasının ismi Mustafa, annesinin ismi Saniye’dir. Zirkent aydın haberlerit Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Zirkent aydın haberlerit Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Zirkent aydın haberlerit Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde tamamladı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda teknik eleman olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Zirkent aydın haberlerit Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995’te doçent, 2001’de profesör oldu. 16’sı yabancı lisanda olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, kurul raporu ve bildiri cinsinde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak misyon üstlendi. 22. Devir Adana Milletvekili. 22. Devir’de Türkiye AB Karma Parlamento Komitesi Üyesi oldu ve Başkanvekilliği vazifesinde bulundu. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Kurulu Başkanlığı misyonunu yürüttü. 23. Devir’de birebir Komite’nin Başkanlığına tekrar seçildi. İngilizce bilen Kirişci, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Vahit Kirişci

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Bbirincient Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Başşehir Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Kısmı’nda doktora çalışmalarını yürüttü. Besin, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanında özgür girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve idaresinde bulundu. Türkiye’nin birinci 500 sanayi kuruluşu ortasında yer alan bir firmada ve halka açık bir besin firmasında Genel Müdürlük misyonlarını üstlendi. Memleketler arası bir besin şirketindeki üst seviye yöneticilik misyonunun akabinde, yeniden tıpkı şirkette danışmanlık yaptı. Turkcell, BİM ve Albaraka İştirak Bankası’nda idare konseyi üyeliklerinde bulundu. Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır. İngilizce bilen Pakdemirli, evli, dört çocuk sahibidir.

Bekir Pakdemirli

Misyon,Üniversitesi,Bakan,Tarım,Bekir Pakdemirli ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.