Son Dakika | Suç örgütüne yönelik Aydın merkezli operasyonda 6 tutuklama

Son dakika haberler: AYDIN’ın Kuşadası ilçesi merkezli Diyarbakır ve İzmir’de jandarmanın cürüm örgütüne yönelik 29 Aralık’ta düzenlediği eş …

31.12.2021
Son Dakika | Suç örgütüne yönelik Aydın merkezli operasyonda 6 tutuklama

Son dakika haberler: AYDIN’ın Kuşadası ilçesi merkezli Diyarbakır ve İzmir’de jandarmanın cürüm örgütüne yönelik 29 Aralık’ta düzenlediği eş vakitli operasyonda gözaltına alınan 14 şahıstan 6’sı tutuklandı.

DİYARBAKIR (rehberaydin.com) – AYDIN’ın Kuşadası ilçesi merkezli Diyarbakır ve İzmir’de jandarmanın hata örgütüne yönelik 29 Aralık’ta düzenlediği eş vakitli operasyonda gözaltına alınan 14 bireyden 6’sı tutuklandı. 1 kişi tutuksuz yargılanmak üzere, 3 kişi de isimli denetim kaidesiyle özgür kaldı. 4 kişi ise savcılıkta alınan tabirlerinin akabinde hür bırakıldı.

Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü grupları, Aydın, Diyarbakır ve İzmir’de ‘suç işlemek maksadıyla örgüt kurma’, ‘silahla iş yeri ve araç kurşunlama’ ‘darp’ ve ‘tehdit’ ile ‘uyuşturucu unsur ticareti’ yapıldığı bilgisi üzerine 28 Eylül’de çalışma başlattı. Yaklaşık 90 gün süren çalışmada teknik ve fiziki takip sonrası harekete geçen jandarma takımları, 29 Aralık’ta Aydın, Diyarbakır ve İzmir’de 16 şüpheliye yönelik belirlenen adreslere eş vakitli operasyon düzenledi.

Operasyonda aranan 16 şüpheliden 14’ü gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramada ise 79.63 gram metamfetamin, 5 kilo 870 gram kubar esrar, 9 uyuşturucu kullanma aparatı, 65 sentetik uyuşturucu hap, 1 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 42 adet 9 mm çapında fişek ve 4 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Jandarmadaki süreçlerinin akabinde adileye sevk edilen şüphelilerden Vedat Demir, Tuncay Tekin, Cemil Cin, Bilal Buğdaycı, Levent Buğdaycı ve Batuhan Erdal tutuklandı. Hakim karşısına çıkan Müsab Sari tutuksuz yargılanmak üzere, Mehmet I., Murat Ş. ve Keyifli Ü. adli denetim kuralıyla özgür bırakıldı. Z.M.A., D.B., D.S. ile T.Y. ise savcılıktaki ifadelerinin ardından hür kaldı.


aydın haberleri / Eşber Okayer – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.