Son dakika haberleri! Şehit uzman çavuşun oğluna özel sünnet konvoyu

Son dakika lokal haberi: Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2016 yılında PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri ortasında çıkan çatışmada şehit düşen …

25.09.2022
Son dakika haberleri! Şehit uzman çavuşun oğluna özel sünnet konvoyu

Son dakika lokal haberi: Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2016 yılında PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri ortasında çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Tolga Sağlam’ın 9 yaşındaki oğlu Can Sağlam’a Aydın’ın Efeler ilçesinde sünnet merasimi düzenlenirken, minik Can için Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı ve Vilayet Emniyet…

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2016 yılında PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri ortasında çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Tolga Sağlam’ın 9 yaşındaki oğlu Can Sağlam’a Aydın‘ın Efeler ilçesinde sünnet merasimi düzenlenirken, minik Can için Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı ve Vilayet Emniyet Müdürlüğü özel konvoy düzenledi.

2016 yılında Ankara Jandarma Özel Harekat (JÖH) taburu işçisi olan ve Diyarbakır’a süreksiz görevlendirmeyle giden Uzman Çavuş Tolga Sağlam, Sur ilçesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri ortasında çıkan çatışmada ağır yaralanarak kaldırıldığı Diyarbakır Askeri Hastanesi’nde şehit düştü. Şehit Uzman Çavuş’un 9 yaşındaki oğlu Can Sağlam için Aydın’ın Efeler ilçesinde sünnet merasimi düzenlendi. Erkekliğe birinci adımı atan minik Can için, Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı ve Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından özel konvoy düzenlendi. Meskeninin önünde sünnet otomobiline bindirilen Can, kendisi için özel olarak süslenmiş ve Türk bayraklarıyla donatılmış jandarma ve polis araçları ile sirenler eşliğinde kent tipi attı. Memnunluğu gözlerinden okunan Can, kent tipinin akabinde özel araç konvoyu ile sünnet merasiminin yapılacağı Kızılcaköy Mahallesi’ndeki düğün salonuna kadar geldi. Sünnet çocuğu Can ile yakından ilgilenen jandarma takımları sünnet ikramı vermeyi de ihmal etmedi. Şehit Uzman Çavuş Tolga Sağlam’ın eşi Cansu Sağlam, sünnet merasimi için kendilerini yalnız bırakmayan tüm jandarma ve emniyet mensuplarına teşekkür etti. Vakit zaman duygusal anların yaşandığı merasimde minik Can, annesi ve kız kardeşi ile Aydın Zeybeği oynayarak keyifli gününün tadını çıkarttı.

Şehit Uzman Çavuş Tolga Sağlam’ın oğlu sünnet çocuğu Can Sağlam, “Bizi yalnız bırakmadıkları için polis ve jandarma takımlarına çok teşekkür ederim. Onları çok seviyorum” dedi.

Sünnet çocuğu Can Sağlam’ın kardeşi Adasu Sağlam ise ağabeyinin sünnet merasiminde kendilerini yalnız bırakmadıkları için başta jandarma ve polis grupları olmak üzere herkese teşekkür etti.

Kaynak: aydın haberleri / Lokal

Can,Sağlam,Jandarma,Aydın,Sünnet,Şehit,Uzman Çavuş ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.