KPSS öğretmenlik alan sınavı ne zaman? ÖABT sınavı ne zaman yapılacak? KPSS öğretmenlik alan sınavı tarihi!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında takımlı olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların gireceği imtihan olan ÖABT …

KPSS öğretmenlik alan sınavı ne zaman? ÖABT sınavı ne zaman yapılacak? KPSS öğretmenlik alan sınavı tarihi!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında takımlı olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların gireceği imtihan olan ÖABT imtihanı tarihi, imtihana girmek isteyen şahıslar tarafından merak edilen bahislerden bir adedidir. Pekala, KPSS öğretmenlik alan imtihanı ne vakit? ÖABT imtihanı ne vakit yapılacak? İşte KPSS öğretmenlik alan imtihanı tarihi!

KPSS öğretmenlik alan imtihanı ne vakit? Sorusu, imtihana katılmayı düşünen adayların merak ettiği mevzulardan bir adedidir. Gerçekleştirilmesi Planlanmaktadır. olan imtihan, 75 sorudan oluşmaktadır ve imtihana katılan adaylara imtihan için verilen müddet 120 dakikadır. Pekala, KPSS öğretmenlik alan imtihanı ne vakit? ÖABT imtihanı ne vakit yapılacak? İşte KPSS öğretmenlik alan imtihanı tarihi!

KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN İMTİHANI NE VAKİT?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında takımlı olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların gireceği imtihan olan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 2 Ekim’de s kent aydın haberleri t 10.15’te gerçekleştirilmesi planlanmaktadır..

ÖABT NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında takımlı olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken imtihandır. Toplam 75 farklı sorudan oluşan ÖABT, 18 farklı alandan oluşmaktadır.

ÖABT KAÇ SORUDAN OLUŞUYOR?

ÖABT- Öğretmenlik alan bilgisi testine girecek olan adaylara, alan eğitimi ile ilgili 30 soru; öteki tüm alanlarda ise alan bilgisi ile ilgili 60 soru, alan eğitimi ile ilgili 15 soru sorulacaktır.

Soru,Eğitim,Sınav,Alan,Sınavı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.