Son dakika haberleri | Rusya’da çocuklara cinsel istismarda bulunan papaza 21 yıl hapis cezası

Son dakika haberler… – Rusya’da çocuklara cinsel istismarda bulunan papaza 21 yıl mahpus cezası Rusya’da çocuklara cinsel istismar ve tecavüz …

25.12.2021
Son dakika haberleri | Rusya’da çocuklara cinsel istismarda bulunan papaza 21 yıl hapis cezası

Son dakika haberler… – Rusya’da çocuklara cinsel istismarda bulunan papaza 21 yıl mahpus cezası Rusya’da çocuklara cinsel istismar ve tecavüz suçlamalarından ötürü 1 yıldır tutuklu yargılanan papaz, mahkeme tarafından 21 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

– Rusya’da çocuklara cinsel istismarda bulunan papaza 21 yıl mahpus cezası

MOSKOVA – Rusya’da çocuklara cinsel istismar ve tecavüz suçlamalarından ötürü 1 yıldır tutuklu yargılanan papaz, mahkeme tarafından 21 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Rusya’nın Orenburg Bölgesi’nde geçtiğimiz yıl Nikolay Stremskiy isimli papaz çocuklara cinsel taciz ve tecavüz suçlamalarından ötürü tutuklanmıştı. Etrafında yardıma muhtaç çocuklara bakan ve eğitimleriyle ilgilenen kişi olarak tanınan ve şuana kadar 70 çocuğu evlatlık edindiği öğrenilen papazın, soruşturma sürecinde kendisine komplo kurulduğunu ve suçlamaların gerçekle ilgisi olmadığını argüman etmişti.

Rusya Soruşturma Komitesi tarafından papaza, 1999 ile 2019 yılları ortasında 11 çocuğa tecavüz ve cinsel istismar üzere suçlamalar yöneltilmişti. Suçlamalar sonucu 1 yıldır tutuklu bulunan papazın yargılandığı davanın son duruşmasına papazın cemkent aydın haberleritinin bununla birlikte ayrıyeten çok sayıda gazeteci katıldı.

Mahkemede ilahi söyledi

Kelepçeli formda mahkeme salonuna getirilen papaz, duruşma başladığında aralıklarla ilahiler söyleyerek salondaki cemkent aydın haberleritinin kendisine eşlik etmesini istedi. Duruşmada suçlamaları reddetmeye devam eden papaz hakkında, müfettişlerin sunduğu raporlar ve savcılık makamının talebi doğrultusunda 21 yıl mahpus cezası verildi. Stremskiy’in 1 yıl boyunca cezaevinde bulunması nedeniyle bu müddetin verilen toplam cezadan düşürüleceği belirtildi.

Kararın açıklanmasından sonra mahkeme salonunda bulunan birtakım rahibe, papaz, kilise cemkent aydın haberleritinden bireylerin bununla birlikte ayrıyeten mahkeme salonu dışında bekleyen ve evlatlık edindiği çocuklarında gözyaşlarına hakim olamadığı aktarıldı.

aydın haberleri / Erhan Altıparmak – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.