Son dakika haberleri… Didim’deki saldırgan, gözaltına alındı

Son dakika haberi: Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Didim Devlet Hastanesi’nde vazifeli Acil Servis Tabibi Dr. Doğancan Kılıç’a saldıran ve …

20.12.2021
Son dakika haberleri… Didim’deki saldırgan, gözaltına alındı

Son dakika haberi: Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Didim Devlet Hastanesi’nde vazifeli Acil Servis Tabibi Dr. Doğancan Kılıç’a saldıran ve özgür kalan saldırganın gözaltına alındığını açıkladı.

DİDİM, AYDIN (rehberaydin.com) – Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Didim Devlet Hastanesi’nde misyonlu Acil Servis Tabibi Dr. Doğancan Kılıç’a saldıran ve özgür kalan saldırganın gözaltına alındığını açıkladı.

Aydın’ın Didim ilçesinde vazife yapan Acil Servis Doktoru Dr. Doğancan Kılıç, polis nezaretinde rapor için Didim Devlet Hastanesi’ne getirilen T.D.’nin saldırısına uğradı. Taarruz anı anbean güvenlik kameralarınca görüntülenirken, ani baş darbesi ile yaralanan hekim Kılıç’ın kaşı açıldı. Aktarılan Habere Nazaran Meydana Gelen Durumın akabinde idari süreçleri yapılan saldırgan T.D. hür kalmıştı. Saldırgan T.D.’nin hür kalmasını kınayan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Failin hür bırakılması hepimizi yaraladı” demişti.

“DELİLLER TEKRAR İNCELENDİ”

Aktarılan Habere Nazaran Meydana Gelen Durumın akabinde soruşturmayı genişleten Söke Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı basın açıklaması ile saldırganın gözaltına alındığını duyurdu. Söke Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen bilgilendirme argümanında, “18.12.2021 tarihinde Didim Devlet Hastanesi’ne isimli muayene süreçleri için sevk edilen kuşkulu T.D.Y’nin acil serviste vazifeli doktoru yaralaması olayı sonrası kuşkulu şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltı süreci sonrasında mağdur doktor için alınan süreksiz raporda yer alan tespitler üzerine kuşkulu şahıs özgür bırakılmıştır. Lakin daha sonra ortaya çıkan kamera manzaraları ve yeni kanıtlar üzerine soruşturmayı bu yeni kanıtlarla birlikte yürütmek ve olayı yine kıymetlendirmek üzere gözaltı talimatı verilmiş, kuşkulu şahıs 19.12.2021 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Sıhhat görevlisine yönelik gerçekleştirilen bu akın ile ilgili Didim Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma süreçleri toplanan kanıtlar ve evrak kapsamı çerçevesinde titizlikle yapılmaktadır” tabirlerine yer verildi.

“BAKAN KOCA’DAN TEŞEKKÜR”

Soruşturmanın yeni kanıtlar ile kıymetlendirilmesi ve saldırganın gözaltına alınması münasebetiyle teşekkür bildirisi paylaşan Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca; “Yakalanarak gözaltına alındı. Didim Devlet Hastanesi’nde vazifeli tabibe şiddet uygulayan kişi, kamera kayıtları ve yeni kanıtlar üzerine dün yakalanarak gözaltına alındı. Bu kıymetli gelişmeyi basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuran Söke Cumhuriyet Başsavcılığı’na teşekkür ediyoruz” dedi.

(sosyal medyada bizi takip edin/ rehberaydin.com)

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.