Son dakika haberi… Aydın’da kadın meslektaşını öldüren eski polise müebbet hapis cezası

Son dakika gelişmesine nazaran Aydın’ın Efeler ilçesinde, bayan meslektaşını öldürdüğü, annesini de yaraladığı argümanıyla yargılanan eski polis …

27.01.2022
Son dakika haberi… Aydın’da kadın meslektaşını öldüren eski polise müebbet hapis cezası

Son dakika gelişmesine nazaran Aydın’ın Efeler ilçesinde, bayan meslektaşını öldürdüğü, annesini de yaraladığı argümanıyla yargılanan eski polis memuru, müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

EFELER, AYDIN (kent aydın haberleri) – Aydın‘ın Efeler ilçesinde, bayan meslektaşını öldürdüğü, annesini de yaraladığı teziyle yargılanan eski polis memuru, müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, öldürülen polis memuru Hatice Büşra Çetinkaya’nın annesi Güngör Çetinkaya ve taraf avukatları katıldı.

Ses Ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla savunma yapan tutuklu sanık Suat T, bir anlık öfkeyle bu davranışı sergilediğini belirterek, pişman olduğunu söyledi.

Mütalkent aydın haberlerisını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanığın Hatice Büşra Çetinkaya’yı taammüden öldürme hatasından müebbet ile Güngör Çetinkaya’yı öldürmeye teşebbüs kabahatinden 20 yıl mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

Mütalkent aydın haberleriya karşı görüşleri sorulan Güngör Çetinkaya, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Müşteki avukatı da müvekkilinin görüşlerine katıldığını, cezanın “tasarlayarak taammüden öldürme” cürmünden verilmesi gerektiğini kaydetti.

Tutuklu sanık Suat T. de savunmasını tekrarladı.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Hatice Büşra Çetinkaya’yı taammüden öldürme cürmünden müebbet ile Güngör Çetinkaya’yı öldürmeye teşebbüs cürmünden 20 yıl mahpusla cezalandırılmasına hükmettiği sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Olay

Cet Mahallesi’nde 4 Mart 2020’de, Suat T. arabasıyla Çetinkaya’nın kullandığı arabanın önünü kesip bayan meslektaşına tabancayla ateş etmişti. Olayda ağır yaralanan Çetinkaya ve annesi Güngör Çetinkaya hastaneye kaldırılmış, bayan polis müdahalelere karşın kurtarılamamıştı.

kent aydın haberleri / aydın’da son dakika haberleri – Son Dakika Haberleri

Ses ve Manzara Bilişim Sistemi, Polis Memuru, Efeler, Aydın, Yeni, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.