Son dakika haber! Tedavi olmak için Aydın’dan Tekden Hastanesi’ne geldi

DENİZLİ (rehberaydin.com) – – Tedavi olmak için Aydın’dan Tekden Hastanesi’ne geldiDENİZLİ – Aydın’dan böbrek ağrıları ve idrar yapamama …

24.01.2022
Son dakika haber! Tedavi olmak için Aydın’dan Tekden Hastanesi’ne geldi

DENİZLİ (rehberaydin.com) – – Tedavi olmak için Aydın’dan Tekden Hastanesi’ne geldiDENİZLİ – Aydın’dan böbrek ağrıları ve idrar yapamama şikayetinden ötürü Denizli’ye gelen 79 yaşındaki Osman Damat, Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde Üroloji hekimlerinden Op. Dr….

DENİZLİ (rehberaydin.com) – – Tedavi olmak için Aydın‘dan Tekden Hastanesi’ne geldi

DENİZLİ – Aydın‘dan böbrek ağrıları ve idrar yapamama şikayetinden ötürü Denizli‘ye gelen 79 yaşındaki Osman Damat, Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde Üroloji tabiplerinden Op. Dr. Ali Gürağaç’ın yaptığı başarılı ameliyatla sıhhatine kavuştu.

Aydın‘nın Söke ilçesinde yaşayan hasta, böbreklerinde taş ve prostat rahatsızlığından ötürü Tekden Hastanesi’ne başvurdu. Burada Üroloji hekimlerinden Op. Dr. Ali Gürağaç’ın yaptığı analizlerde böbreğinde ve mesanesinde taşların olduğu saptandı. 79 yaşında ve çeşitli nörolojik hastalıkları da bulunan hastanın yaklaşık iki buçuk skent aydın haberlerit süren ameliyatında böbreğindeki ve mesanesindeki taşlar temizlenirken prostatı da temizlenerek sıhhatine kavuştu. Yapılan başarılı operasyon sonrasında hasta kısa müddette sıhhatine kavuştu.

“Ciddi biçimde nörolojik ve akciğer sorunları vardı”

Böbreğin içerisinde apse olduğunu da belirten Dr. Ali Gürağaç, “Osman amca bize Aydın Söke’den uzun müddettir yaşadığı düşüncelerden ötürü mürackent aydın haberlerit etti. Hastaya yaptığımız analizlerde sol böbreğinin çıkışında, böbreğin içinde, mesanede büyükçe taşları ve büyük bir prostat dokusu ile karşılaştık. Hastamıza ameliyat kararı verdik. Yaklaşık iki buçuk skent aydın haberlerit süren bir ameliyatla böbrek kanalındaki ve böbreğin içindeki taşları temizledik. Ameliyat sırasında yaklaşık 300 cc pürülan mayi boşaldı. Böbreğin içinde ağır halde olan apse odaklarını temizledikten sonra mesanedeki taşları da temizledik. Daha sonra prostatı plazmakinetik prosedürüyle ameliyat ettik. Amcanın önemli formda nörolojik ve akciğer sorunları vardı. Ameliyattan sonra ağır bakım süreci riski de kelam gelimi edilenydu ancak çok şükür hastamızı servise alarak tedavisine devam ettik. Kendisi şu an çok güzel durumda. Enfeksiyon tedavisi devam ediyor. Onu da tamamladıktan sonra kendisini sağ salim bir halde taburcu edeceğiz” dedi.

“Babamın son vakitlerde çok fazla ağrıları oluyordu”

Çeşitli nörolojik sorunları ve akciğer hastalıkları olan Aydın’ın Söke ilçesinden Özel Denizli Tekden Hastanesi Üroloji Kliniğine başvuran Osman Damat’ın kızı Fatma Hanım, “Babamın uzun müddettir böbrek ağrıları mevcuttu. İdrar yapmada zahmet çekiyordu. Tıpkı vakitte Binswanger dediğimiz demans rahatsızlığı olan babamın idrarını yapamama üzere zahmetleri başladı. Bu yüzden Söke’den Denizli Tekden Hastanesi Üroloji tabibi Op. Dr. Ali Gürağaç’a geldik. Uygun ki gelmişiz. Hekimimize da Tekden Hastanesi’ne de çok teşekkür ederiz” dedi.

aydın haberleri / Eren Elyesa Polat – Son Dakika Haberleri

Ameliyat, Denizli, Aydın, Mahallî, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.