Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Geçen yıl 13 lira olan sultani kuru üzümün alım fiyatı 27 liraya çıktı

Ekonomi Haberleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’da üretimi tamamlanan projelerin toplu açılış merasiminde konuştu. Manisa …

20.08.2022
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Geçen yıl 13 lira olan sultani kuru üzümün alım fiyatı 27 liraya çıktı

Ekonomi Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa‘da üretimi tamamlanan projelerin toplu açılış merasiminde konuştu. Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı açıklamasında Erdoğan, geçtiğimiz yıl 13 lira olan çekirdeksiz sultani kuru üzümün fiyatını ise 27 olarak duyurdu.

“İNŞALLAH 2 GÜN İÇERİSİNDE ÜZÜMLERİ TOPARLAYIP YOLA KOYULALIM”

Kuru üzüm fiyatıyla ilgili Erdoğan, “Manisalı çiftçilerimize 4 milyar lira meblağında ziraî dayanak verdik. Bir üzüm bağını ziyaret ettim buraya gelmeden evvel. Bu vesileyle hasat periyodu gelen her eser üzere sultani çekirdeksiz üzümün alım fiyatını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Alım fiyatlarını hasat periyodunun başında ilan etmemizin sebebi üreticimizin emeğinin hakkını alabilmesini sağlamak, rastgele istismara meydan vermemektir. Ülkemize yılda 500 milyon dolarlık ihracat geliri kazandıran, 9 numaralı sultani çekirdeksiz kuru üzümünü Toprak Mahsulleri Ofisimiz, bu yılda değerlendirmelerimizi yaptık fiyat olarak güçlü devlet, güçlü çiftçi olarak 27 lira olarak belirledik. Sizin samimiyetiniz, ihlasınız, rahmetiniz var ya, inşallah üzümlerdeki rahmeti de artıracaktır. İnşallah 2 gün içerisinde üzümlerimizi toparlayıp, 1 hafta içinde de kurutup çabucak yola koyulalım ve ihracatımızı da buna nazaran yapalım. Kuru üzüm fiyatımızın üretici, ihracatçımıza ve ülkemize güzel olmasını diliyorum.” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarından satır başları:

İnsanımızın beklentilerine yanıt verecek yeni kelamları yalnızca biz söylüyoruz. Karşımızdakiler geleceği değil eski Türkiye’yi vadediyorlar. Ülkeyi ileri götürmek için bir kaygısı olmayanlar, yapılanları yıkma, başarılanları boşa çıkarma dışında bir efor sergilemiyorlar. Koalisyonların, krizlerin, kaosların güzellemesini yapıyorlar.

“BAY KEMAL SSK’NIN BAŞINDAYDI”

Her evladımızın ana sınıfından üniversiteye kadar her düzeyde istediği eğitimi alabilen bir ülke inşa ettik. Onların devri üniversiteye girmenin ayrıcalık olduğu Türkiye’ydi. Biz kent hastaneleri, devlet hastaneleri, özel hastaneleriyle en üst düzeyde hizmet alacağı Türkiye inşa ettik. Onların güzel dediği Türkiye sağlam girenin hasta çıktığı Türkiye’ydi.

Bay Kemal SSK’nın başındaydı. Merhum Savaş Ay’a ne dedi? Hatası o vaktin Başbakanına attı. Biz şu anda devlet yönetiyoruz. 19 kent hastanesi, yüzlerce hastanemiz var. Biz terör örgütleriyle çabamızı oluşturduğumuz inançlı bölgelerle sonlarımızın dışına taştık. Teröristlerin inlerinden çıkamadığı Türkiye inşa ettik. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Besler Deresi’nde biz varız. Teröristler kaçıyor, biz kovalıyoruz.

“KENDİ ARABASINI ÜRETEN BİR TÜRKİYE İNŞA ETTİK”

Biz ülkemizi baştan başa bölünmüş yol, otoyol, havalimanları, süratli tren sınırlarıyla donatarak ulaşımın süratli, inançlı, konforlu hale geldiği Türkiye inşa ettik. İşte İstanbul-İzmir, 3 s kent aydın haberleri t 15 dakikaya düştü. Artık Manisa-İzmir, Sabuncubeli Tüneli’ni kim yaptı? Evvelden Manisa-İzmir düşünün ne kadar araydı? Sabuncubeli Tüneli ile bu kadar kısaldı. Onların güzel dediği Türkiye her gün onlarca insanın kazalarda can verdiği, ticareti baltaladığı Türkiye’ydi. Biz sanayimizi her alanda tüm dünyaya üretim yapacak düzeye getiren, başka pek çok konu üzere kendi arabasını üretecek kabiliyete kavuşturan Türkiye inşa ettik.

“BU ÜLKE TOPLU İĞNE BİLE ÜRETEMİYORDU”

Bu ülke toplu iğneyi bile üretemiyordu. Artık tüfeklerimiz, rehberaydin.com, Srehberaydin.com, Akıncı uçaklarımızı biz üretiyoruz. Bir zelzele ülkesi olan ülkesinde yapıların yüzde 60’ını dönüştürerek daha inançlı bir Türkiye inşa ettik. Van zelzelesinde her taraf yerle yeksan olmuştu. Bingöl zelzelesinde her taraf yerle yeksan olmuştu. Kütahya Simav’ı inşa ettik mi? Gölcük’te, Sakarya’da CHP’nin iktidarında m kent aydın haberleri lesef aylar geçti buralar inşa edilemedi. Biz geldik bunları da inşa ettik.

Sulamadan modernizasyona kadar aldığımız önlemlerle Avrupa’da birinci sıraya dünyada birinci 10’a çıkarmış Türkiye inşa ettik. Onların âlâ dediği Türkiye, kurak topraklarda kendi gereksinimini karşılamaya çalışan, toprağı terk edip geçimini aradığı bir Türkiye’ydi.

“DÜNYA BARIŞINI TESİS EDELİM DİYE UKRAYNA’DAYDIM”

İki gün evvel Ukrayna’daydım. Bir hafta evvel Soçi’deydim. Niye? Dünya barışını tesis edelim diye. Bu yolda dünya barışı için varız. Savaş için değil barış için varız. Bu ülkede m kent aydın haberleri lesef savaş için çaba sarf edenler yok mu? Var. Onlara da gereken dersi Manisa 2023 Haziran’ında vermeye hazır mı? Şu karşımdaki harika topluluğu görünce Manisa bu işi bitirdi diyorum. Cumhur İttifakı olarak 2023 Haziran’ında bu işi bitirmekte kararlı mıyız? Elele, bir olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, kardeş olacağız, daima birlikte Türkiye olacağız.

Merhum Özal’ın tabiriyle çağ atlamış Türkiye ile çağın gerisinde kalmış Türkiye’yi mukayese etmekten aciz olanların bu ülkeye vereceği hiçbir şey olamaz. Maksadımız ülkemizi 2053 vizyonuyla global idare, ekonomi sistemini en üst ligine çıkarmaktır. Herkes konuşur. Herkes yuvarlak laflarla v kent aydın haberleri tlerde bulunur. Bizim farkımız yaptığımız eser, hizmet, yatırımlarla konuşmamızdır. Yalnızca Manisa’ya kazandırdığımız eser ve hizmetler bile Türkiye’nin nereden nereye geldiğini göstermeye kafidir.

MANİSA’DAKİ YATIRIMLAR

Son 20 yılda Manisa’ya 48 milyar lira fiyatında yatırım yaptık. Eğitimde 4 bin 922 yeni derslik kazandırdık. Gençlik ve sporda 8 bin 55 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. İki stadyum dahil toplam 84 adet spor tesisi inşa ettik. Toplumsal yardımlarda 5,5 milyar lira fiyatında kaynak aktardık. Sıhhatte 25’i hastaneden oluşan toplam 72 adet sıhhat tesisinin imalini tamamladık. 400 yataklı Salihli, 200 yataklı Manisa Ruh Sıhhati, 100 yataklı İsimli Psikiyatr Hastanemizin rehberaydin.comle çalışmaları sürüyor.

Çevre ve şehircilikte TOKİ vasıtasıyla 10 bin 366 konut projesini hayata geçirdik. Kentsel dönüşümde 11 bin 253 bağımsız kısmın inşasını yıkıp yine yaptık. Gördes ve Soma’daki millet bahçelerimizle birlikte 5’ini hizmete sunduk. Ulaştırmada vazifeye geldiğimizde Manisa’da 81 kilometre kadarden devraldığımız bölünmüş yolu 546 kilometre kadar ek ettik. 128 kilometre kadar de Manisa’dan geçen İstanbul-İzmir otoyolunu Sabuncubeli Tüneli, Akhisar etraf yolunu tamamlayıp hizmetinize sunduk.

“MANİSALI ÇİFÇİLERE 4 MİLYAR TAKVİYE VERDİK”

Yapımı devam eden Ankara-İzmir YHT projesiyle Manisa’yı İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm süratli tren sınırlarına bağlıyoruz. Manisa’ya 27 adet baraj ile 11 gölet yaptık. İnşa ettiğimiz sulama tesisleriyle 218 dekar tarım toprağını sulamaya açtık. İmali süren sulama tesisiyle 199 bin dekar tarım yerini sulamaya açacağız. 75 adet taşkın muhafaza tesisiyle Manisa kent merkezi 76 bin dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk.

Manisamıza son 20 yılda kazandırdığımız eser ve hizmetleri anlatmaya devam edelim. Sanayi ve teknolojide 3 yeni organize sanayi, 1 teknopark, 30 ARGE kurduk. Kentimizde sigortalı çalışan sayımızı 437 bin düzeyine yükselttik. Kentimize kazandırılan 4 milyar 665 lirayı bulan 207 projenin resmi açılışını burada sizlerle yapıyoruz.”

Eğitimde 506 dersliğe sahip ana sınıfı, birinciokul, ortaokul, lise bina, 700 yataklı pansiyon, spor salonları, üniversitemizin hastane, öğrenci ek binalarının resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Spor salonları, yüzme havuzları, atletizm alanı üzere çok sayıda tesisi hizmete açıyoruz. Sıhhatte Manisa Kent Hastanemizin, Merkez Efendi Devlet Hastanemizin, Kula Devlet Hastanemizin, Ahmetli İlçe Hastanemizin ve sıhhat konutlarımızın açılışını yapıyoruz.

TOKİ dükkanları, etraf düzenlemeleri, mescitleri ve toplumsal donatılarıyla tamamladı. Köy konutları ve başka projeler de TOKİ tarafından inşa edildi. Bu açılışları da buradan yapıyoruz. Vilayetler Bankası takviyesiyle yol, içme suyu, etraf düzenlemesi, asfalt, kanalizasyon projelerini hizmete açıyoruz. Kültür, turizm, çalışma, toplumsal güvenlik, ulaştırma, tarım ve orman çok sayıda yatırımın da açılışını resmen gerçekleştiriyoruz.

Büyükşehir belediyemizce tamamlanan hizmet binası, otel, katı atık, güç üretim tesisi, cadde ve meydan düzenlemeleri, spor tesisleri üzere çok sayıda yatırımın resmi açılışını buradan yapıyoruz. Gördes, Kırkağaç, Ahmetli, Demirci, Soma, Selendi, Şehzadeler, Yunus Emre belediyelerimize alt yatırımlar sebebiyle açılışlarını buradan gerçekleştiriyoruz. İnşallah daha büyük yatırımlarla Manisa’da olacağız.

Manisa,Hasta,Türkiye,Ülke,Tesis,Hizmet,Üzüm,Açılış,İnşa,Yatırım,Fiyat,Lira,Milyar,Şehir,Kuru,Devlet,Dünya,Spor,Sulama ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Ekonomi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.