Sokakta kalan evsiz vatandaşlar için başvuru hatları

Kış mevsimi ile birlikte hava sıcaklıkları düşmeye devam ediyor. Birçok bölgeyi tesiri altına alan ağır kar yağışları, temel barınma …

23.01.2022
Sokakta kalan evsiz vatandaşlar için başvuru hatları

Kış mevsimi ile birlikte hava sıcaklıkları düşmeye devam ediyor. Birçok bölgeyi tesiri altına alan ağır kar yağışları, temel barınma gereksinimlerini karşılayamayacak durumda olan evsiz vatandaşlar için olumsuz şartlara neden oluyor. Pek çok vilayette başlatıla…

Kış mevsimi ile birlikte hava sıcaklıkları düşmeye devam ediyor. Birçok bölgeyi tesiri altına alan ağır kar yağışları, temel barınma gereksinimlerini karşılayamayacak durumda olan evsiz vatandaşlar için olumsuz şartlara neden oluyor. Pek çok vilayette başlatılan evsizler için yardım projelerini, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi de sürdürüyor. Konutu olmayan, sokakta yaşayan insanları ALO 153, 155, 156, 183 ihbar çizgilerine ve kaymakamlıklara bildirebilirsiniz.

“KİMSE DIŞARIDA KALMASIN! KONUK EDELİM”

İstanbul Valiliği’nin evsizlere yardım projesi devam ediyor. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın başlattığı ‘Kimse Dışarıda Kalmasın! Konuk Edelim’ çalışmasının devam ettiği duyuruldu.

Veri̇len Bi̇lgi̇lendi̇rme Argümanında, “Sokakta yaşayan vatandaşlarımızın olumsuz hava koşullarından korunması için kaymakamlıklarımız ve toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımız tarafından yürütülen ‘Kimse Dışarıda Kalmasın! Konuk Edelim’ çalışması sürdürülüyor. Çalışma kapsamında, 39 İlçemizde evsiz, yersiz durumda bulunan vatandaşlarımız mutabakatlı otellerde ve tek kişilik odalarda konuk ediliyor. Giysi, yemek, barınma vb. muhtaçlıkları karşılanan konuklarımıza, gerekli hallerde uzmanlarımız tarafından ruhsal takviye sunuluyor. Hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmaması için, bu çalışmaya bütün İstanbulluların geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere bu yıl da dayanak olmaya devam edeceklerine yürekten inanıyoruz. Etrafınızda evsiz, sokakta kalan birisini görür yahut haberdar olursanız, en yakın polis, jandarma karakoluna bildirmenizi yahut 155 Polis İmdat Çizgisini aramanızı bekliyoruz” sözlerine yer verildi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAPILARINI EVSİZLERE AÇTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, evsiz vatandaşların barınma muhtaçlıklarını karşılamasına takviye oluyor. Evsiz vatandaşların soğuk ve pandemi şartlarından olumsuz etkilenmemeleri için sokakta görülen vatandaşlar, ALO 153 İBB Beyaz Masa’ya bildirilebilir. Evsiz vatandaşlar İBB Zabıta takımları tarafından bulundukları yerden araçlarla alınarak konuk edileceği yerlere götürülüyor. Ayrıyeten ihbarlar, 112 Acil Davet Merkezi, zabıta ve polis vasıtasıyla yapılabileceği üzere evsiz bireylerin şahsen kendileri de merkeze edilen talepda bulunabiliyor.

İLÇELERE NAZARAN EVSİZ İHBAR ÇİZGİLERİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.