Sokak röportajı yapan üç Youtuber’a eş zamanlı gözaltı

YouTube platformundan sokak röportajı yayınlayan kanallara bu sabah gözaltı kararı verildi. Toplumsal internet hesabından yaptıkları paylaşımda …

12.12.2021
Sokak röportajı yapan üç Youtuber’a eş zamanlı gözaltı

YouTube platformundan sokak röportajı yayınlayan kanallara bu sabah gözaltı kararı verildi. Toplumsal internet hesabından yaptıkları paylaşımda Kendine Muhabir, Sade Vatandaş kanalı sahipleri gözaltına alındıklarını duyurdu.Geçen hafta Kendine Muhabir kanalının…

YouTube platformundan sokak röportajı yayınlayan kanallara bu sabah gözaltı kararı verildi. Toplumsal internet hesabından yaptıkları paylaşımda Kendine Muhabir, Sade Vatandaş kanalı sahipleri gözaltına alındıklarını duyurdu.

Geçen hafta Kendine Muhabir kanalının sunucusu gözaltına alınarak tutuklandı. Tutuklanan Hasan Köksoy’un eşi mikrofonu alarak sokağa çıktı. Köksoy akabinde hür bırakıldı lakin bu sabah Köksoy’un eşi, Köksoy’un bir sefer daha gözaltına alındığını duyurdu.

Twitter’dan paylaşım yapan Kendine Muhabir hesabında, “Sabah skent aydın haberlerit 7de polis konutumuza baskın yapıp, bilgisayar ve bütün bağlantı araçlarımızı aldılar. Eşimi Hasan Köksoy’u şu an polisler araca bindirip götürdüler…arama buyruğu sebebi Mücahit İlk” dedi.

POLİSLER ŞAFAK BASKINIYLA KONUTUMA GELDİLER

YouTube platformunda paylaşım yapan kanallardan biri olan Sade Vatandaş da toplumsal medyadan gözaltına alındığını duyurdu. Sade Vatandaş, “Polislere şafak baskınıyla bu skent aydın haberleritte konutuma geldiler. Bu skent aydın haberleritte? İstanbul’da olduğum için gözaltına alınmadım. Gazetecinin evine! Ülkenin durumu ap açık ortada” dedi. Gelen duyumlar ortasında Ek TV’nin sunucusu Arif Kocabıyık’ın ve kanalın kameramanının da gözaltına alındığı bilgisi bulunuyor.

Twitter’dan paylaşım yapan Kendine Muhabir hesabında, “Sabah skent aydın haberlerit 7’de polis konutumuza baskın yapıp, bilgisayar ve bütün irtibat araçlarımızı aldılar. Eşimi Hasan Köksoy’u şu an polisler araca bindirip götürdüler… Arama buyruğu sebebi Mücahit İlk” dedi.

Ek TV’nin sunucusu Arif Kocabıyık’ın ve kanalın kameramanının da gözaltına alındığı bilgisi bulunuyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.