“Satışlarda, imza aşamasında cayan çok sayıda ev sahibi var”

İstanbul Emlak Komitecileri Odası (İEKO) Lideri Nizameddin Aşa, mesken sahiplerinin “ilerleyen günlerde konut fiyatları artar” niyetiyle satış …

13.11.2021
“Satışlarda, imza aşamasında cayan çok sayıda ev sahibi var”

İstanbul Emlak Komitecileri Odası (İEKO) Lideri Nizameddin Aşa, mesken sahiplerinin “ilerleyen günlerde konut fiyatları artar” niyetiyle satış sürecinden son anda vazgeçtiklerini ya da fiyatları yükselttiklerini açıkladı.

İEKO Lideri Aşa, konut fiyatları ve kira bedellerindeki çok artışın nedenlerini kıymetlendirdi.

Aşa, konut fiyatlarında anlık değişimlere değindiği konuşmasında, mal sahiplerinin satış sırasında son anda vazgeçtiğini ya da fiyatları yükselttiklerini belirtti. Bu durumun emlakçıları etkilediğini söyleyen Aşa, husus hakkında çok sayıda şikayet aldıklarını açıkladı.

Aşa, yüksek konut fiyatları hakkında yaptığı değerlendirmede, bilhassa satılık konutun fazla olmamasının, yeni inşaatın yapılmamasının ve inşaat maliyetlerinin artmasının konut fiyatlarının yükselmesine sebep olduğunu belirtti. Kentsel dönüşümün yavaş gitmesi nedeniyle konut üretiminin azaldığını vurgulayan Aşa, bu durumun doğal olarak fiyatlara yansıdığını açıkladı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.