Sarımsak kabuğu çayı egzamayı yok ediyor

Düzgün sarımsak, kabuğundan belirli olur. Sarımsağın tazeliğini test etmek için dişlerinin boyutuna ve kabuklarına bakmalısınız. Bir baş sarımsak …

16.01.2022
Sarımsak kabuğu çayı egzamayı yok ediyor

Düzgün sarımsak, kabuğundan belirli olur. Sarımsağın tazeliğini test etmek için dişlerinin boyutuna ve kabuklarına bakmalısınız. Bir baş sarımsak taze ise daha küçük dişlerden oluşur ve kabukları zahmetle soyulur. Sarımsağın kabuğunda ve sap kısmında antioksid…

Uygun sarımsak, kabuğundan belirli olur. Sarımsağın tazeliğini test etmek için dişlerinin boyutuna ve kabuklarına bakmalısınız. Bir baş sarımsak taze ise daha küçük dişlerden oluşur ve kabukları zahmetle soyulur. Sarımsağın kabuğunda ve sap kısmında antioksidan unsurlar bulunduğu için bu kısımlardan kesinlikle yararlanmak gerekir.

SARIMSAK KABUĞUNUN YARARLARI

Sarımsak kabukları, 6 farklı antioksidan bileşen içerir. Bu bileşenler;

* Kalp sıhhatini muhafazaya yardımcı olur.

* Bağışıklığı güçlendirir, hastalıklara karşı korur.

* A, C ve E vitaminleri içerir.

* Daha sağlıklı ve dinamik görünen bir cilt sağlar.

* Yaşlanmayı geciktirici tesiri bulunur.

* Kolesterolü düşürmeye takviye olur.

* Egzamayı hafifletir.

SARIMSAK KABUĞU KÜRÜ TANIMI

Bir hafta boyunca;

* Sarımsakların dış ve iç kabuklarını soyun.

* Bir tutam sarımsak kabuğu ve sap kısmını düzgünce yıkayın.

* Demleme kabınızın içerisine alın.

* Üzerine bir su bardağı kaynamış su ekleyin.

* Kapağını kapatın ve üzerini bir bez ile örtün.

* Bir skent aydın haberlerit boyunca demlenmeye bırakın.

* Hazırladığınız çayı üçe bölün ve sabah öğlen akşam olacak formda için.

İkinci hafta;

* Sarımsak kabuğu ölçüsünü iki tutama çıkararak, birebir biçimde hazırlayıp, tüketin.

Üçüncü hafta;

* Sarımsak kabuğu ölçüsünü üç tutama çıkararak, birebir biçimde hazırlayıp, tüketin.

SARIMSAK KABUĞUNU SÜRATLİ VE KOLAY SOYMA SİSTEMLERİ

Sıcak Suda Bekletme

Sarımsakların kolay soyulabilmesi için kısa bir müddet sıcak suda bekletilmesi kâfi. Yalnızca 1 dakika sonra, kabuklarından ayrılmaya başlayacak. Akabinde, ellerinizi ıslatıp sarımsakları ovalayarak, kabuklarından ayrılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bıçak Yardımıyla Soyma

Sıcak su işe yaramadıysa, öbür bir yol olan bıçakla soyma sistemine başvurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, öncelikle bir kök sarımsağın ucunu kesmek. Akabinde, her bir diş sarımsak ayrımına bıçağı batırın ve tek bir atakla dahil oldurerek gevşetin. Bu sayede, yalnızca birkaç dakika içinde kusursuz soyulmuş sarımsak taneleri elde edeceksiniz.

İki Kase Ortasında Sallama

Her ne kadar birinci bakışta güç üzere gözükse de sarımsakların kabuklarından ayrılmasını kolaylaştıran kaseler mucizevi bir biçimde yemek pişirme suratınızı artırabilir. Evvel, sarımsak başını tek tek dişlere ayırın ve dişleri küçük bir metal kasenin içine koyun. Bu kabın üstüne benzeri boyutta öbür bir metal kase koyun. İki metal kaseyi bir ortada tutarak büyük bir çalkalayıcı haline getirmek, sarımsakları kabuğundan çıkarmada tesirli olacaktır. Kaseler ne kadar doluysa, sarımsak dişleri birbirine o kadar süratli çarpar ve açılır.

Bıçak Sırtıyla Soyma

Bu hem mesken aşçıları hem de şefler için klasik bir teknik. Bıçağın yassı tarafını kullanarak sarımsak dişlerinin üzerine bastırarak kabuklarını çatlatın ve akabinde elle çıkarın. Bu, rastgele bir ek ekipmanın kirlenmesini gerektirmeyen süratli ve kolay bir yol. Bıçakla ne kadar kuvvetli olduğunuza bağlı olarak, bir baş sarımsağı kısa müddette kolaylıkla soyabilirsiniz.

Kavanozda Çalkalama

Sarımsakları birbirinden ayırın ve çalkalayabileceğiniz bir kaba koyun, akabinde kapağı kapatıp sallayın. Yalnızca birkaç dakika içinde, asgarî morarma ile bir demet soyulmuş sarımsak elde edersiniz. Alternatif olarak, sıkıca kapanan kapaklı bir kavanoz yahut hatta bir kamp termosu ya da bir saklama kabı kullanabilirsiniz.

Mikrodalgada Gevşetme

Sarımsakların kağıt üzere dış katmanlarını soyarak ve üstünü kırparak başlayın ve akabinde yalnızca 20 saniye boyunca mikrodalgada ısıtın. Biraz soğuduktan sonra kabuklarından kolay kolay ayrılır.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.