Samsun’da “Karışık Hisler” kolaj bale eseri sahnelendi

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), “Karışık Hisler” kolaj bale yapıtını sanatseverlerin beğenisine sundu.Eser, toplumsal uzaklık kuralı …

23.01.2022
Samsun’da “Karışık Hisler” kolaj bale eseri sahnelendi

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), “Karışık Hisler” kolaj bale yapıtını sanatseverlerin beğenisine sundu.Eser, toplumsal uzaklık kuralı gözetilerek 1,5 metre kadar ortayla düzenlenen koltuk dizilimiyle Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu’nda baleseverlerle b…

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), “Karışık Hisler” kolaj bale yapıtını sanatseverlerin beğenisine sundu.

Eser, toplumsal ara kuralı gözetilerek 1,5 metre kadar ortayla düzenlenen koltuk dizilimiyle Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu’nda baleseverlerle buluşturuldu.

SAMDOB sanatkarlarının sahneye sunduğu balenin bir kısmı olan “Amor Stelles”in koreografisinde Tan Sağtürk’ün imzası bulunuyor.

Mehmet Balkan’ın koreografisini yaptığı “Dejavu” ve “Black and White”, geçen yıl eylül ayında Samsun’da birinci kere sahnelendi. Koreografisi Zeynep Bengier’e ilişkin “Sayha” ise eylül ayındaki temsillerinden sonra tekrar sahne aldı.

Klasik müziğin duayen isimleri Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach ve Erim Ardal üzere bestekarların yapıtlarından seçilen kısımların kullanıldığı eser, sanatseverlerce beğeniyle takip edildi.

kent aydın haberleri / Mehmet Kumcağız – Son Dakika Haberleri

Tan Sağtürk, Samsun, Opera, Bale, Kültür Sanat, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.