Samsak Döveci türküsü iki arkadaşın arasını açtı! Serkan Çağrı, tek başına single çıkarmak isteyen Elif Buse Doğan’a tepki gösterdi

Elif Buse Doğan’ın söylediği Serkan Davet’in da çaldığı Samsak Döveci müziği toplumsal medyanın gündemine oturdu. Doğan, viral olan müzik için …

14.04.2022
Samsak Döveci türküsü iki arkadaşın arasını açtı! Serkan Çağrı, tek başına single çıkarmak isteyen Elif Buse Doğan’a tepki gösterdi

Elif Buse Doğan’ın söylediği Serkan Davet’in da çaldığı Samsak Döveci müziği toplumsal medyanın gündemine oturdu. Doğan, viral olan müzik için tek başına single çıkarma kararı alınca Davet’ten tepki gecikmedi. Arkadaşının yaptığını yanlışsız bulmayan Davet, “Onu kardeşim üzere görüyordum, hiç yakıştıramadım” dedi.

Uzun bir müddettir birlikte program yapan Elif Buse Doğan ve Serkan Davet‘nın anonim bir türkü olan Samsak Döveci performansı toplumsal medyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Müzik yayılmasıyla takipçi kitlesini genişleten iki yakın arkadaşın ortasında bir kriz çıktı.

SAMSAK DÖVECİ TÜRKÜSÜ KRİZ ÇIKARDI

Sabah’ta yer alan habere nazaran, Kütahya Tavşanlı yöresine ilişkin Samsak Döveci isimli anonim türkü yıllar sonra lisanlara dolandı. Serkan Davet‘nın klarnet çalıp Elif Buse Doğan’ın yorumladığı eser kısa müddette dinlenme rekorları kırınca türkü paylaşılamaz hale geldi. Genç müzikçi Elif Buse Doğan, türküyü tek başına söyleyeceği bir single çıkarmak istedi. Serkan Davet da bu duruma sonlanınca müzikleri takımıyla birlikte yine hazırlayan türküyü de diğer bir isme okutarak dijital platformda yayınladı.

“BUSE’NİN YAPTIĞI HAKKANİYETLİ OLMADI, BANA AYIP ETTİ”

Elif Buse Doğan’ın atağından rahatsız olan klarnetçi Serkan Davet yaptığı açıklamada “Buse, küme olarak yaptığımız parçayı, kendine mal etmeye çalıştı. Hakkaniyetli bir davranış olmadı, bana ayıp etti. Kardeşim üzere gördüğüm birinden bu türlü bir davranışı hiç beklemezdim. Yakıştıramadım” dedi.

“ÇAĞRI İLE KÜS DEĞİLİM, PROGRAMIMIZ DEVAM EDİYOR”

Elif Buse Doğan ise Serkan Çağrı’nı kelamlarının bilakis “Kimseyle küs falan değilim, bunlar profesyonel işler. Serkan Davet ile TV programımız devam ediyor, öbür projelerde de bizi yan yana görebilirsiniz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Sabah

Türkü,Serkan Davet,Elif Buse Doğan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.