Rus şirket tarafından geliştirilen The Witcher 3’ün yeni nesil güncellemesi tekrardan ertelendi

CD Projekt Red’in açık dünya aksiyon rol yapma oyunu The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series X üzere yeni jenerasyon konsollara çıkış tarihi süresiz …

14.04.2022
Rus şirket tarafından geliştirilen The Witcher 3’ün yeni nesil güncellemesi tekrardan ertelendi

CD Projekt Red’in açık dünya aksiyon rol yapma oyunu The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series X üzere yeni jenerasyon konsollara çıkış tarihi süresiz olarak ertelendiği bildirildi.

Şirketin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, PlayStation 5 ve Xbox Series X için The Witcher 3: Wild Hunt’ın geliştirilmiş bir versiyonunun 2022’nin birinci yarısında piyasaya sürülmeyeceğini söyledi.

THE WITCHER 3 YENİ KUŞAK GÜNCELLEMESİ ERTELENDİ

The Witcher’ın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni kuşak versiyonunda kalan çalışmaları şirket içi geliştirme takımımızın yürütmesine karar verdik. Şu anda yapılacak işin kapsamını kıymetlendiriyoruz ve bu nedenle 2. çeyrek yayınını bir sonraki duyuruya kadar ertelememiz gerekiyor.” dedi ve mümkün olan en kısa müddette güncelleme yapacağını bildirdi.

Rusya’nın Ukrayna işgali sonrası Rusya’ya karşı yapılan yaptırımlara takviye veren CD Projekt Red, The Witcher 3’ün yeni jenerasyon konsollara güncellemesini yapmakta olan Saber Interactive’in Rus asıllı bir geliştirici olmasından ötürü oyunun ertelendiği düşünülüyor.

2015 yılında piyasaya sürülen ve oyuncular tarafından epey beğenilen açık dünya aksiyon rol yapma oyunu The Witcher 3’ün yeni jenerasyon konsollara çıkışı için 2022 yılı işaret ediliyordu. Fakat, şirketin Çarşamba günü yaptığı duyuru ile The Witcher 3’ün PlayStation 5 ve Xbox Series X kullanıcıları için bir mühlet daha beklemeleri gerekiyor.

CD Projekt Red takımı şu anda yeni The Witcher oyununun geliştirilmesiyle uğraşırken bir öbür yandan Cyberpunk 2077’nin bir sonraki büyük güncellemesi için de çalışmalar yapıyor. Öte yandan ise The Witcher 3’ün yeni kuşak konsollara çıkış yapmasın için uğraşıyor. Bildiğimiz kadarıyla bu üç oyuna baş yoran CDPR, işleri biraz yavaşlatmış üzere görünüyor.

The Witcher,Yeni Kuşak ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.