Powell: Olağan dışı bir dizi ekonomik aksaklıkla uğraşıyoruz

Powell, “Salgın Sonrası İktisada Geçiş” temasıyla düzenlenen “Fed Dinliyor” aktifliğine katıldı. Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan …

24.09.2022
Powell: Olağan dışı bir dizi ekonomik aksaklıkla uğraşıyoruz

Powell, “Salgın Sonrası İktisada Geçiş” temasıyla düzenlenen “Fed Dinliyor” aktifliğine katıldı. Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan Powell, iktisadın eşsiz bir biçimde kuvvetli bir devirden geçtiğini ve siyaset yapıcılar olarak araçlarını k…

Powell, “Salgın Sonrası İktisada Geçiş” temasıyla düzenlenen “Fed Dinliyor” aktifliğine katıldı. Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan Powell, iktisadın eşsiz bir halde güçlü bir devirden geçtiğini ve siyaset yapıcılar olarak araçlarını kullanmaya kararlı olduklarını vurguladı.

Konuşmasında para siyasetine ait değerlendirmelerde bulunmayan Powell, “Olağan dışı bir dizi ekonomik aksaklıkla uğraşmaya devam ediyoruz.” dedi.

Powell, iş dünyası temsilcilerinin katıldığı “Fed Dinliyor” üzere etkinliklerde paylaşılan görüşlerin Amerikan iktisadının “yeni normali”ni şekillendiren zorluklara ve fırsatlara odaklanılmasına yardımcı olduğunu belirtti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.