Konya haberi: Konya’da 7. Uluslararası Hemşirelik Kongresi başladı

Konya gelişmesine nazaran Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) tarafından 7. Memleketler arası 18. Ulusal Hemşirelik Kongresi düzenleniyor …

23.09.2022
Konya haberi: Konya’da 7. Uluslararası Hemşirelik Kongresi başladı

Konya gelişmesine nazaran Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) tarafından 7. Memleketler arası 18. Ulusal Hemşirelik Kongresi düzenleniyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) tarafından 7. Milletlerarası 18. Ulusal Hemşirelik Kongresi düzenleniyor.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Şiddetli, Selçuklu Belediyesi’nin katkılarıyla üniversite konferans salonunda yapılan kongrede, sıhhat alanındaki süratli gelişmelere ayak uydurabilmek için her vakit daha fazla çalışmaya gereksinim olduğunu söyledi.

Hemşirelerin birey ve toplum sıhhatinin korunması, geliştirilmesi, hasta bakımının bilimsel yollarla sağlanmasında misyonunu özveriyle yerine getirdiğini anlatan Güçlü, ” ‘Önce insan’ diyerek topluma hizmeti birincie edinmiş bir meslek kümesidir. Bu nedenle değişime ahenk sağlama sorumlulukları vardır. Bu kapsamda kongreler bilimsel bilginin paylaşıldığı meslek kümelerini bir ortaya getiren hoş fırsatlardır. Bu kongrenin iştirakçilere hem akademik hem de toplumsal açıdan katkıda bulunacağını umut ediyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının akabinde program, oturumlarla devam etti.

Programın açılışına, Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Koç, NEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emel Ege, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, akademisyenler, hemşire ve davetliler katıldı.

Kongre, 25 Eylül’de sona erecek.

Kaynak: kent aydın haberleri / Abdullah Doğan – Sıhhat

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.