Pençe-Kilit şehidinin arkadaşına sorduğu namaz sorusu yürek sızlattı: Üzerimiz pisleniyor, sıkıntı olmaz değil mi?

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yerde kaydıktan sonra şehit düşen Serkan Taşcı’nın hafızlık arkadaşına sorduğu soru duygulandırdı. Bölgedeki …

02.07.2022
Pençe-Kilit şehidinin arkadaşına sorduğu namaz sorusu yürek sızlattı: Üzerimiz pisleniyor, sıkıntı olmaz değil mi?

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yerde kaydıktan sonra şehit düşen Serkan Taşcı’nın hafızlık arkadaşına sorduğu soru duygulandırdı. Bölgedeki kısıtlı imkanlar içerisinde namaz kıldığını söyleyen Taşcı’nın arkadaşına, “Abi namazları teyemmüm ile kılıyoruz da üzerimiz çok pisleniyor kasvet olmaz dimi, imkanlar kısıtlı zira.” dediği ileti konu bahis oldu..

Irak‘ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yerde kayarak düşmesi sonucu bir uzman çavuş şehit düştü.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Hakkari Valiliğinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda yerde kayarak düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı’ya Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” denildi.

NAMAZ SORUSU DUYGULANDIRDI

2 kız, 2 erkek çocuk sahibi olan 4 çocuklu Taşcı ailesinin minimal seviyedeki çocuğu olan Şehit Taşçı’nın hafızlık arkadaşına attığı bildiri ise herkesi duygulandırdı. Şehit Taşçı’nın attığı iletide, “Abi namazları teyemmüm ile kılıyoruz da üzerimiz çok pisleniyor badire olmaz dimi, imkanlar kısıtlı zira.” tabirleri yer aldı.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.