Dişlerinizi Sağlıklı ve Beyaz Tutmanın 9 Yolu!

Genel tavsiyenin günde en az iki kere fırçalamak olduğu bir sır değil. Tekrar de çoğumuz geceleri dişlerimizi fırçalamayı ihmal etmeye devam …

02.07.2022
Dişlerinizi Sağlıklı ve Beyaz Tutmanın 9 Yolu!

Genel tavsiyenin günde en az iki kere fırçalamak olduğu bir sır değil. Tekrar de çoğumuz geceleri dişlerimizi fırçalamayı ihmal etmeye devam ediyoruz. Lakin yatmadan evvel fırçalamak gün boyunca biriken mikroplardan ve plaklardan kurtulur.DÜZGÜN FIRÇALAYINFır…

Genel tavsiyenin günde en az iki kere fırçalamak olduğu bir sır değil. Tekrar de çoğumuz geceleri dişlerimizi fırçalamayı ihmal etmeye devam ediyoruz. Lakin yatmadan evvel fırçalamak gün boyunca biriken mikroplardan ve plaklardan kurtulur.

DÜZGÜN FIRÇALAYIN

Fırçalama haliniz de birebir derecede değerlidir – aslında, dişlerinizi berbat bir halde fırçalamak, neredeyse hiç fırçalamamak kadar berbattır. Plak kaldırmak için diş fırçasını nazik, dairesel hareketlerle dahil oldurerek vakit ayırın. Çıkarılmayan plak sertleşerek diş taşı oluşumuna ve diş eti iltrehberaydin.combına (erken diş eti hastalığı) yol açabilir.

DİLİNİZİ İHMAL ETMEYİN

Plak ayrıyeten dilinizde birikebilir. Bu yalnızca makûs ağız kokusuna yol açmaz, tıpkı vakitte öbür ağız sıhhati meselelerine da yol açabilir. Dişlerinizi her fırçaladığınızda lisanınızı nazikçe fırçalayın.

FLORÜRLÜ DİŞ MACUNU KULLANIN

Diş macunu kelam gelimi edilen olduğunda, beyazlatma gücü ve aromasından daha değerli ögeler aranır. Hangi versiyonu seçerseniz seçin, florür içerdiğinden emin olun.

Florür, sıhhatin başka alanlarını nasıl etkilediği konusunda kaygı işitenlar tarafından inceleme altına alınırken, bu unsur ağız sıhhatinde temel destek noktası olmaya devam ediyor. Bunun nedeni, florürün diş çürümesine karşı önde gelen bir savunma olmasıdır. Dişleriniz için esirgeyici bir bariyer sağlamanın bununla bir arada ayrıyeten çürümeye yol açabilecek mikroplarla savaşarak çalışır.

DİŞ İPİ KULLANIMINA FIRÇALAMA KADAR KIYMETLİ DAVRANIN

Düzenli olarak fırçalayan birçok kişi diş ipi kullanmayı ihmal eder. Diş ipi kullanmak yalnızca dişlerinizin ortasına mahsur olabilecek küçük yiyecek yahut brokoli modüllerini almak için değildir. diş etlerini uyarmanın, plağı azaltmanın ve bölgedeki iltrehberaydin.complanmayı azaltmaya yardımcı olmanın bir yolu olarak bilinir.

Bu yararları elde etmek için günde bir sefer diş ipi kullanmak ekseriyetle kafidir.

GARGARAYI DÜŞÜNÜN

Reklamlar düzgün bir ağız sıhhati için gargarayı gerekli kılıyor, lakin birçok insan nasıl çalıştıklarını bilmediği için onları atlıyor. Pekala gargaranın yararları neler? Ağızdaki asit ölçüsünü azaltır, diş eti ve etrafındaki fırçalanması güç alanları temizler ve dişleri yine mineralize eder. “Ağız gargaraları, işleri istikrara getirmeye yardımcı olan yardımcı bir araç olarak yararlıdır. Fırçalama ve diş ipi kullanma yeteneğinin ülkü olmadığı çocuklarda ve yaşlılarda, gargaranın bilhassa faydalı olduğu biliniyor.

Diş doktorunuzdan özel gargara teklifleri isteyin. Birtakım markalar çocuklar ve hassas dişleri olanlar için en uygunudur. Reçeteli gargara da mevcuttur.

DAHA FAZLA SU İÇİN

Su, ağız sıhhati da dahil olmak üzere genel sıhhatiniz için en düzgün içecek olmaya devam ediyor. Ayrıyeten, genel bir kural olarak, her yemekten sonra su içilmesini önerilir. Bu, fırçalar ortasında yapışkan ve asitli yiyecek ve içeceklerin kimi olumsuz tesirlerinin giderilmesine yardımcı olabilir.

GEVREK MEYVE VE SEBZELER YİYİN

Tüketmeye hazır yiyecekler uygundur, fakat dişleriniz kelam gelimi edilen olduğunda tahminen de o kadar değil. Taze, gevrek eserler yemek yalnızca daha sağlıklı lif içermekle kalmaz, tıpkı vakitte dişleriniz için en yeterli seçimdir.

ŞEKERLİ VE ASİTLİ YİYECEKLERİ SINIRLAYIN

Sonuç olarak, şeker ağızda aside dönüşür ve bu da diş minesini aşındırabilir. Bu asitler boşluklara yol açan şeydir. Asitli meyveler, çaylar ve kahve de diş minesini aşındırabilir. Bu çeşit besinlerden büsbütün kaçınmanız gerekmese de, dikkatli olmanızın ziyanı olmaz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.