Otomobil dolandırıcılığında gözaltına alınan 12 şüpheliden 5’i tutuklandı

DİDİM, AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN ve İzmir’de, arabaların kilometre kadarsini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 38 kişiyi …

22.01.2022
Otomobil dolandırıcılığında gözaltına alınan 12 şüpheliden 5’i tutuklandı

DİDİM, AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN ve İzmir’de, arabaların kilometre kadarsini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 38 kişiyi dolandırdığı belirlenen 12 şüpheliden 5’i tutuklandı. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları, üst üste gelen otomob…

DİDİM, AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN ve İzmir‘de, arabaların kilometre kadarsini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 38 kişiyi dolandırdığı belirlenen 12 şüpheliden 5’i tutuklandı.

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, üst üste gelen araba dolandırıcılığı ihbarları üzerine çalışma başlattı. Yapılan çalışma kapsamında Aydın ve İzmir‘de belirlenen 11 adrese 18 Ocak Salı günü sabah skent aydın haberleritlerinde eş vakitli operasyon düzenlendi. Operasyonda Ö.A., M.C., M.K., U.A., O.A., G.K., A.K., A.Ç., Y.Ç., S.A., M.K. ve Ö.K. gözaltına alındı. Şüphelilerin konutlarında yapılan aramalarda 2 kurusıkı tabanca, 103 mermi, 4 kama ve 1 muşta ele geçirildi.

Şüphelilerin kazalı, ağır hasarlı ve ya yüksek kilometre kadarli lüks arabaları düşük fiyata satın alarak tamir ettikten sonra İzmir ve Aydın’ın Didim ilçesinde kilometre kadarlerini düşürdükleri, gerçeğe alışılmamış ekspertiz raporu düzenledikleri, daha sonra internet sitesi üzerinden yüksek fiyatlara satarak 38 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.

Gözaltına alınan 12 şüphelinin Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde 3 gün süren sözlerinin akabinde bugün adliyeye sevk edildiler. U.A., A.Ç.,Y.Ç. ve M.K. savcılıktaki tabirlerinin akabinde hür kaldı. O.A., Ö.K. ve S.A. isimli denetim kaidesiyle hür bırakılırken, Ö.A.,M.C., M.K., G.K. ve A.K. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.


aydın haberleri / rehberaydin.com – Son Dakika Haberleri

Araba, Didim, İzmir, Aydın, Şimdiki, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.