ÖSYM Başkanı neden görevden alındı? Eski ÖSYM Başkanı Halis Aygün nerden görevden alındı?

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri imtihanında adaylara yöneltilen kimi soruların bir …

ÖSYM Başkanı neden görevden alındı? Eski ÖSYM Başkanı Halis Aygün nerden görevden alındı?

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri imtihanında adaylara yöneltilen kimi soruların bir yayınevinin deneme imtihanında yer aldığı sav edildi. Skandal tezler sonrası toplumsal medya bu bahis ile yankılanırken Halis Aygün misyondan alındı. Pekala, ÖSYM Lideri neden misyondan alındı? Eski ÖSYM Lideri Halis Aygün nerden vazifeden alındı?

Kpss‘deki birtakım soruların bir yayınevinin deneme sorularıyla şıklarına kadar birebir olduğu tezlerinin sonrası Halis Aygün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla gece yarısı vazifeden alındı. Gelişme toplumsal medyada da gündem olurken Eski ÖSYM Lideri Halis Aygün nerden misyondan alındı ve ÖSYM Lideri neden misyondan alındı üzere mevzular araştırıldı.

ÖSYM LİDERİ NEDEN VAZİFEDEN ALINDI?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararına nazaran; ÖSYM Lideri Prof. Dr. Halis Aygün, misyondan alındı. Kararın, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci unsuru mucibince verildiği belirtildi.

Atama kararında “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Lideri Prof. Dr. Halis Aygün, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’inci unsuru gereğinde vazifeden alınmıştır.” denildi.

Başkanı,Görevden Alındı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.