Aydın ekonomi haberi… Türkiye’nin ilk pamuk hasadı Söke’den

Edinilen Aydın haberine nazaran Türkiye’de yeni dönemin birinci pamuk hasadında tekrar gelenek bozulmadı. Türkiye’de yeni dönemin birinci …

03.08.2022
Aydın ekonomi haberi… Türkiye’nin ilk pamuk hasadı Söke’den

Edinilen Aydın haberine nazaran Türkiye’de yeni dönemin birinci pamuk hasadında tekrar gelenek bozulmadı.

Türkiye’de yeni dönemin birinci pamuk hasadında yeniden gelenek bozulmadı. Birinci hasat sevinci Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Doğanbey Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Üretici Ali Karasu’nun pamuk hasat sevincine Söke Zirkent aydın haberlerit Odası Lideri Mustafa Tanyeri ile odanın idare şurası ve meclis üyeleri de ortak oldu. Nostalji yaşatan ve elle toplanan pamuk daha sonra Akgünler çırçır fabrikasına teslim edildi.

Bu yıl buğday hasadı yapılan topraklara ikinci eser ekimi ile birlikte 320 bin dekar pamuk ekiminin yapıldığı Söke Ovası’nda yeni dönemin heyecanını yaşadıklarını belirten Söke Zirkent aydın haberlerit Odası Lideri Mustafa Tanyeri, yeni dönemin tüm üreticilere güzel olmasını diledi.

Söke Zirkent aydın haberlerit Odası İdare Heyeti Lideri Mustafa Tanyeri, “Pamuğun başşehri Söke, her vakit pamuk üretiminde öncüdür. Söke olarak pamuktan vazgeçemeyiz” dedi.

Sezonun birinci pamuğunu yetiştiren üretici Ali Karasu’yu kutlayan Lider Tanyeri, yeni dönemden fiyat beklentilerinin 20 liranın üzerinde olduğunu söyledi. Üretimde artan maliyetlere dikkat çeken Mustafa Tanyeri, üreticilerin beklentilerini iletmek üzere en kısa müddette Ankara ziyareti gerçekleştirmesi planlanmaktadır.lerini belirtti.

Akgünler çırçır fabrikasına teslim edilen dönemin birinci pamuğu sembolik fiyatla alındı. – AYDIN

aydın haberleri / İktisat

Söke,Pamuk,Sezonun ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.