Omicron, BAE’ye görüldü

Birleşik Arap Emirlikleri Sıhhat Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bir Afrika ülkesinden gelen ve 2 doz Kovid-19 aşısını yaptıran bir …

02.12.2021
Omicron, BAE’ye görüldü

Birleşik Arap Emirlikleri Sıhhat Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bir Afrika ülkesinden gelen ve 2 doz Kovid-19 aşısını yaptıran bir Afrikalı bayanda, koronavirüsün Omicron mutasyonunun görüldüğü bildirildi. Böylelikle ülkede birinci Omicron olayına ras…

Birleşik Arap Emirlikleri Sıhhat Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bir Afrika ülkesinden gelen ve 2 doz Kovid-19 aşısını yaptıran bir Afrikalı bayanda, koronavirüsün Omicron mutasyonunun görüldüğü bildirildi. Böylelikle ülkede birinci Omicron hadisesine rastlandığı aktarıldı.

Omicron mutasyonu ile enfekte olan bayanın rastgele bir semptomunun bulunmadığı, karantinaya alınarak durumunun takip edildiği ve temasta bulunanların da izole edildiği vurgulandı.

Açıklamada, yeni mutasyonların yayılmasıyla çaba maksadıyla güçlendirici aşı da dahil olmak üzere aşılanmanın değerine bir kere daha vurgu yapıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.