Farkında Olmadan NASA’da Çalışmaya Başlayan Makine Mühendisinin Güldüren Hikayesi!

İki farklı iş görüşmesi ve beklenmedik bir sonuç… Farkında olmadan NASA’da işe giren makine mühendisi, yaşadığı bu şaşırtan durumu TikTok …

02.12.2021
Farkında Olmadan NASA’da Çalışmaya Başlayan Makine Mühendisinin Güldüren Hikayesi!

İki farklı iş görüşmesi ve beklenmedik bir sonuç… Farkında olmadan NASA’da işe giren makine mühendisi, yaşadığı bu şaşırtan durumu TikTok hesabında takipçileri ile paylaştı. Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristatorres…Heather Harp ve David Miller ç…

İki farklı iş görüşmesi ve beklenmedik bir sonuç… Farkında olmadan NASA’da işe giren makine mühendisi, yaşadığı bu şaşırtan durumu TikTok hesabında takipçileri ile paylaştı.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristatorres…

Heather Harp ve David Miller çifti yaklaşık 4 yıldır beraberler ve TikTok hesaplarından takipçileri ile yaşadıkları tecrübeleri ve komik anılarını paylaşıyorlar.

Farkında Olmadan Nasa'Da Çalışmaya Başlayan Makine Mühendisinin Güldüren Hikayesi! 1

Geçtiğimiz günlerde Harper, David’in nasıl NASA’da işe girdiğini anlatması için bir görüntü çekti ve bu görüntü internette viral oldu!

Farkında Olmadan Nasa'Da Çalışmaya Başlayan Makine Mühendisinin Güldüren Hikayesi! 2

“Nasıl ezkaza NASA’da çalışmaya başladın?” başlıklı görüntü birçok insanın yüzünü güldürdü…

Farkında Olmadan Nasa'Da Çalışmaya Başlayan Makine Mühendisinin Güldüren Hikayesi! 3

‘Uçaklar ile ilgili bir mühendislik işine başvurmuştum ancak bana interaktif kinematik grubunda açık bir konum olduğu için bu işi teklif etmişlerdi. Yüz yüze yapacağım görüşmede bu iki iş hakkında bilgi edinmek istediğimi söyledim.’ 

dedi.

Yüz yüze iş görüşmesine gitmeden çabucak işe alınan David, birinci başvurduğu uçak mühendisliği işine alındığını zannetmiş ve iş için Teksas’a taşınmış.

Farkında Olmadan Nasa'Da Çalışmaya Başlayan Makine Mühendisinin Güldüren Hikayesi! 4

Birinci gününde iş yerine giderek kimi evrakları imzalarken girdiği işin uçak mühendisliği değil, NASA olduğunu fark etmiş!

Farkında Olmadan Nasa'Da Çalışmaya Başlayan Makine Mühendisinin Güldüren Hikayesi! 5

6 ay evvel Washington Üniversitesi Makine Mühendisliği kısmından mezun olan David, TikTok’da yaşadığı bu tecrübesi ayrıntılarıyla anlattı. NASA durumu için iş görüşmesi yapılmadan işe alındığından evrakları imzalayana kadar hiçbir şeyden haber olmadığını söyledi.

NASA’daki konumun kuvvetli olmayan bir makine mühendisliği işi olduğunu öğrenince doğal ki işi kabul etmiş.

NASA’nın işe alım sürecinin bu halde ilerlemesinin saklılık nedenlerinden olmadığını, yalnızca takımın bir çalışana ivedilikle muhtaçlığı olduğundan süreçleri hızlandırmak istediklerini söyleyen David, NASA’da tam 8 yıl boyunca çalışmış.

NASA’da geçirdiği 8 yıl boyunca daima yeni şeyler öğrendiğini, uzaya gönderilen birçok makinenin dizaynında emeğinin olduğunu söyleyen David, bu tecrübesinden çok mutlu.

Farkında Olmadan Nasa'Da Çalışmaya Başlayan Makine Mühendisinin Güldüren Hikayesi! 6

Sıradan bir iş teklifi ile beklenmedik bir tecrübe kazanan David, NASA’dan ayrıldıktan sonra ailesinin yanına Los Angeles’a yerleşip bir fotoğrafçılık stüdyosu açmış!

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.