2021 Yılında En Çok Hangi FPS Oyunları Oynandı?

Bu yıl oyun kesiminin vazgeçilmez kolu FPS oyunları için epeyce verimli bir yıl oldu. Yeni çıkan oyunlar dizaynları ve öyküleri ile dikkat …

02.12.2021
2021 Yılında En Çok Hangi FPS Oyunları Oynandı?

Bu yıl oyun kesiminin vazgeçilmez kolu FPS oyunları için epeyce verimli bir yıl oldu. Yeni çıkan oyunlar dizaynları ve öyküleri ile dikkat çekerken tepeyi başkalarına bırakmayan oyunlar da oldu. Bilmeyenler için, First Person Shooter (FPS) birinci ş…

Bu yıl oyun dalının vazgeçilmez kısmı FPS oyunları için epeyce verimli bir yıl oldu. Yeni çıkan oyunlar dizaynları ve öyküleri ile dikkat çekerken tepeyi başkalarına bırakmayan oyunlar da oldu. 

Bilmeyenler için, First Person Shooter (FPS) birinci şahıs nişancı oyunları demektir. Ayrıyeten ülkemizde en çok sevilen ve oynanan oyun tipidir. Şayet FPS cinsinde bir oyun oynamak isterseniz birçok oyun ortasında kaybolabilirsiniz. Fakat kimileri var ki yıla damgasını vurdu. Bakalım bu yıl en çok hangi FPS oyunları oynanmış, ne kadar beğenilmiş…

8. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

2021 Yılında En Çok Hangi Fps Oyunları Oynandı? 1

Oyuncular ortasında R6 olarak bilinen oyunun asıl ismi Rainbow Six’dir. FPS oyunları ortasında birinci akla gelen oyunlardandır. E-spor sahnesinde Kore ve Amerika’da hem hayran kitlesi hem de oyuncu kitlesi bakımından istek görmektedir.

7. Apex Legends

2021 Yılında En Çok Hangi Fps Oyunları Oynandı? 2

Bir Battle Royal çeşidinde bir FPS oyunu olan Apex Legends, bu yılın beğenilen oyunlarından biri oldu. Oyun senaryosuna nazaran 60 oyuncu 3’erli gruplar halinde savaşırlar. Apex Legends, bilhassa Amerika’da yüksek ödül havuzlu turnuvalarıyla ismini duyurmuştur.

6. Overwatch

2021 Yılında En Çok Hangi Fps Oyunları Oynandı? 3

Bir cins Arcade FPS oyunu olan Overwatch, başka oyunlara nazaran daha süratli oynanması gereken bir oyundur. Oyun da hedefiniz süratli ve stratejik kararlarla rakip bölgeyi ele geçirmektir. “Dünyanın kahramanlara gereksinimi var!” sloganıyla çıkan oyun içerisinde birbirinden farklı özel karakterler bulunmaktadır.

5. Call of Duty: Warzone

Call of Duty günümüzde savaş konusunu muvaffakiyetle işlemiş efsane oyun serilerinden biridir. Warzone ise yeni oyunudur. Solo ya da grup olarak oynanabilir. 2019 yılında yayınlanmış olan serinin son oyunu Call of Duty: Çağdaş Warfare’in devamı niteliğindedir.

4. Battlefield

Yılın en aksiyon içerikli adrenalinizi tavan yapacak oyunu ise Battlefield oluyor. Oyun öyküsünün art planında tarihî ögeler içerdiğinden oyuncu karakter ile empati yapabiliyor. Seri içerisinde ikinci dünya savaşı ve Vietnam Savaşı temaları içeren oyunlar bulabilirsiniz.

3. Counter-Strike: Küresel Offensive

2021 Yılında En Çok Hangi Fps Oyunları Oynandı? 4

CS:GO’yu artık hepimiz biliyoruz. Epey tanınan bir oyun olmasının bununla birlikte ayrıyeten oyun severlerin vazgeçemediği bir oyun olduğunu da eklemek gerekiyor. Zira her yıl kesinlikle CS:GO’nun ne kadar sevildiğinden ve yaygın olarak oynandığından bahsediyoruz. Grup halinde oynanan bu oyunu başkalarından ayıran bir özelliği var. Oyun içerisinde topluluk sunucuları (community servers)’na bağlanabilir ve oyunu farklı oyun modlarında ve haritalarda oynayabilirsiniz.

2. Valorant

2021 Yılında En Çok Hangi Fps Oyunları Oynandı? 5

Türkiye’de bu yıl en çok izlenen oyun Valorant oldu. Dünya ülkeleri ortasında ise Valorant karşılaşması izleme oranıyla ikinci sırada yer alıyoruz. Valorant görüntü oyununun dünya çapında binlerce oyuncusu bulunuyor. Bilhassa oyunun tasarımı, haritası ve seslendirmeleri seviliyor. Valorant’ta beş bireyden oluşan iki ekip karşı karşıya geliyor. Oyunda kadrodaki karakterinizi kendiniz belirliyorsunuz ve karakterinizin bir misyonu oluyor. Örneğin gözcüyseniz bölgeyi düzgün koruyup rakiplerin girmesini engellemelisiniz.

1. PUBG

Fps oyunlarının en sevileni bu yıl PUBG oldu. Bilhassa online turnuvalar ve heyecanlı maçlarla oyun severlerin epeyce ilgisini çekti. PUBG hem bilgisayar hem de taşınabilir üzerinden oynanabiliyor. Kısaca anlatmak gerekirse, oyun harita üzerinde uçaktan paraşüt ile istediğiniz bölgeye atlayarak başlıyor. Akabinde ekipler halinde rekabet etmeye başlıyorsunuz. Müddet geçtikçe harita küçülüyor, hasebiyle savaşacağınız alan da daralıyor. Oyun tam da burada başlıyor aslında, bu daracık alanda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Kaynak: Onedio

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.