Odunpazarı’nda kültür turları devam ediyor

Odunpazarı Belediyesi, 15 mahallede açtığı 16 halk merkezinde sanata, kültüre ve vatandaşların şahsî gelişimine katkıda bulunmak için …

13.12.2021
Odunpazarı’nda kültür turları devam ediyor

Odunpazarı Belediyesi, 15 mahallede açtığı 16 halk merkezinde sanata, kültüre ve vatandaşların şahsî gelişimine katkıda bulunmak için gerçekleştirdiği çalışmalara devam ediyor.

ODUNPAZARI, ESKİŞEHİR (Bültenler) – Odunpazarı Belediyesi, son olarak Emek Mahallesi’nde yaşayan bayanlar için Odunpazarı Tarihi Bölgede kültür tipi düzenledi.

Odunpazarı Belediyesi, halk merkezleri öncülüğünde bayanlar için Odunpazarı Tarihi Bölge’de kültür cinsleri düzenliyor. 71 Konutlar Aydın Arat Halk Merkezi ile başlayan kültür çeşidi; Emek, Gündoğdu, Erenköy, Orhangazi, Ihlamurkent, Vadişehir ve Emek Mahallesi Amigo Orhan Halk Merkezi ile devam etti. Emek Mahallesinde yaşayan bayanlar; Yeşil Efendi Konağı Atatürk ile Bir Gün Müzesi, Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi, Lületaşı Müzesi, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Ahşap Eserler Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Ataol Behramoğlu Kitaplığı ve Edebiyat Müzesi ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni gezdi. Bayanlar, Odunpazarı’nın tarihi ve müzeler hakkında ayrıntılı bilgi edindi. Hem eğlenceli hem de kültür ve sanat dolu bir gün geçiren bayanlar, kendilerine bu imkânı sunan Odunpazarı Belediye Lideri Kazım Kurt’a teşekkür etti.

Yetkililer, Odunpazarı kültür cinslerinin 16 Aralık Perşembe Günü Yıldıztepe Mahallesi’nde yaşayan bayanlar ile devam edeceğini belirtti.

Bültenler – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.