Nazillili berberler saç kesiminde püf noktaları öğrendi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Nazilli Berberler ve Kuaförler Odası tarafından üyelerine yönelik eğitim çalışmaları sürüyor. NAZİLLİ, AYDIN …

13.12.2021
Nazillili berberler saç kesiminde püf noktaları öğrendi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Nazilli Berberler ve Kuaförler Odası tarafından üyelerine yönelik eğitim çalışmaları sürüyor.

NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Nazilli ilçesinde Nazilli Berberler ve Kuaförler Odası tarafından üyelerine yönelik eğitim çalışmaları sürüyor. Geçtiğimiz günlerde türban ve saç dizaynında son yenilikleri öğrenen kuaförlerin akabinde bu sefer berberlere saç kısmındaki püf noktalar öğretildi.

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Erkek Kuaförü Kesim Eğitmeni ve Stilist Menderes Bayır’ın katıldığı eğitimler Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi ve Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Eğitmen Menderes Bayır tarafından verilen eğitimlerde erkek berberlerine bilhassa son yıllarda tanınan olan kısa saç kesitleri en ince detayına kadar uygulamalı formda anlatıldı. Bilhassa berberlerin iş kimliğine sahip olması gerektiğini söz eden Eğitmen Menderes Bayır, saç kısımlarında son beş yıldan bu yana trend olan sıfır kesim modellerini en ince noktasına kadar uygulamalı olarak anlatarak saç kısımlarında baş ve yüz anatomisine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Eğitimlerimiz sürecek”

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Erkek Kuaförü Kesim Eğitmeni ve Stilist Menderes Bayır, “Pandemi süreciyle birlikte 3 yılı aşkın bir müddettir birçok odamızın fkent aydın haberleriliyetleri durduruldu. Bu manada meslektaşlarımızın gelişimi ismine önemli kısıtlamalarda yaşandı. Yavaş yavaş olağanlaşma sürecinde eğitim programlarına başladık. Bugün Nazilli’de eğitimdeyiz. Çok hoş bir eğitim oldu. Nazilli Berberler Odası hoş bir ortam sundu. Federasyon Lideri Bayram Karakaş’ın direktifi ile bugün buradaydık. Olağanüstü bir eğitim oldu. İnşallah yeni devirde de mesleksel manada eğitimlerde kurumumuzu en uygun formda temsil etmeye devam edeceğim” dedi.

“Bilgi paylaşıldıkça güzeldir”

Nazilli Berberler ve Kuaförler Odası Olcay Akyıldız, “Oda olarak ilçemizde Menderes Bayır hocamızı ağırlamaktan onur ve memnunluk duyuyoruz. Federasyon Liderimize bizlere katkıda bulunduğundan ötürü teşekkür ediyoruz. Bugünkü eğitim programımızda Menderes Bayır hocamızın erkek berberlerimize yönelik vermiş olduğu eğitim programı çok yararlı oldu. Bu eğitimlere önümüzdeki devirde de devam edeceğiz. Bilgi paylaşıldıkça hoştur. Daima birlikte birlik beraberlik içinde mesleğimize katkıda bulunmak ismine oda olarak devam edeceğiz” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.