Obez kedi “mide botoksu” ile zayıfladı

Aydın’da 8 kilo 480 gram yükündeki kedi, insanlara uygulanan “mide botoksu” yoluyla, 4 ayda 1 kilo 640 gram verdi. Aydın’da 8 kilo 480 gram …

03.10.2022
Obez kedi “mide botoksu” ile zayıfladı

Aydın’da 8 kilo 480 gram yükündeki kedi, insanlara uygulanan “mide botoksu” yoluyla, 4 ayda 1 kilo 640 gram verdi.

Aydın‘da 8 kilo 480 gram yükündeki Kedi, insanlara uygulanan “mide botoksu” prosedürüyle, 4 ayda 1 kilo 640 gram verdi.

Efeler ilçesinde bir firmanın depo sorumlusu olarak çalışan 39 yaşındaki Serhat Pekaydın, 2 yıl evvel sokaktan sahiplenip “Oscar” ismini verdiği kediyi, kilo sorunu nedeniyle veteriner tabip Burak Antakyalıoğlu’nun ???????kliniğine götürdü.

Uygulanan diyet usulleri kedi Oscar’da sonuç vermedi.

Sahibinin onayıyla 4 ay evvel, 8 kilo 480 kilogram olan kediye, anestezi altında endoskopi prosedürüyle “mide botoksu” süreci uygulandı.

Yarım s kent aydın haberleri t süren operasyonun akabinde kedi Oscar uygulanan diyetle birlikte 4 ayda 1 kilo 640 gram zayıfladı.

Antakyalıoğlu, kent aydın haberleri muhabirine, Oscar tipi kedilerin olağan yükünün 4-5 kilogram civarında olduğunu belirtti.

Kedilerde de fazla kiloların vefata neden olabildiğini anlatan Antakyalıoğlu, Oscar’ı zayıflatmak için öğün azaltma, diyet maması üzere usullerin sonuç vermediğini lisana getirerek şöyle dedi:

“Oscar, buzdolabını açıp, içindeki yiyecekleri çalıyor, komşusunun kapısına gidip, orada yemek yemeye çalışıyor. Bu türlü bir kedi. Zayıflatmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bu evreden sonra ne yapabiliriz diye düşündüm. Son yıllarda insanlarda çok tanınan olan mide botoksu olayı var. Mide botoksunu neden biz yapmayalım diye araştırdım. Daha evvel (kedilere) uygulayan kimse olmamış. Uygun doz için uzun çalışmalar yaptım. Dozaj ayarlamasını yaptıktan sonra Oscar’da denedik. Çok hoş sonuçlar almaya başladık.”

Serhat Pekaydın, mide botoksunun başarılı sonuç verdiğini belirterek Antakyalıoğlu’na teşekkür etti.

Kaynak: kent aydın haberleri / aydın’da son dakika haberleri – Aktüel

Kedi,Kilo,Oscar,Mide Botoksu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.