Koronavirüs vaka sayıları arttı mı? Güncel vaka sayısı kaç oldu?

2020 yılında başlayan Koronavirüs tüm dünyayı esir aldı. Vakit zaman olay sayıları azalmıştı ve koronavirüs bitiyor kanısı akıllara yer etmişti …

03.10.2022
Koronavirüs vaka sayıları arttı mı? Güncel vaka sayısı kaç oldu?

2020 yılında başlayan Koronavirüs tüm dünyayı esir aldı. Vakit zaman olay sayıları azalmıştı ve koronavirüs bitiyor kanısı akıllara yer etmişti. Artık ise kış ayına giriş ile bir arada koronavirüs hadiselerinin arttığı düşünülüyor. Vatandaşlar merakla koronavirüs hadise sayıları arttı mı? sorusunu araştırıyor. Pekala, Koronavirüs hadise sayıları arttı mı? Şimdiki olay sayısı kaç oldu?

Koronavirüs hadise sayıları arttı mı? sorusu vatandaşların merak ettikleri ortasında yer alıyor. Ülke gündeminden düşmeyen koronavirüs salgını hala gündemde yerini muhafazaya devam ediyor. Vatandaşlar ise korkulanın olduğunu düşünüyor ve Koronavirüs olay sayıları arttı mı? sorusuna karşılık arıyor. Pekala, Koronavirüs olay sayıları arttı mı? Yeni olay sayısı kaç oldu?

KORONAVİRÜS HADİSE SAYILARI ARTTI MI?

2019’un son haftalarında ortaya çıkan ve dünya üzerinde 6 milyondan fazla insanın vefatına neden olan koronavirüs salgınında korkulan oldu. Temmuz ayı ortasındaki yaz dalgasından sonra birinci büyük sıçramasını yapan salgında, olay sayıları son bir haftada yüzde 14 oranında artış gösterdi. Bağışıklığa ve aşıya karşı dirençli olan Omicron varyantıyla birlikte hadiselerin yine artışa geçtiğine vurgu yapan yetkililer insanların artık hastalığa yakalandıklarını bile fark etmediklerini aktardı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan haberde uzmanlar son bir haftada koronavirüs olaylarının yüzde 14 artış gösterdiğini duyurdu. Bilhassa daha evvel koronaya yakalanmayla oluşan bağışıklığa ve aşıya karşı dirençli olan Omicron varyantıyla birlikte olayların arttığı belirtildi. Yetkililer, “Yeni Covid-19 dalgası bu kış sıhhat sistemini bozabilir ve yıkıcı bir dalganın başlangıcına şahit oluyor olabiliriz” dedi. Yetkililer, aşılara dirençli Omicron varyantının önemli bir sorun yaratabileceğini aktardı. 17 Eylül ile biten haftanın datalarını paylaşan yetkililer, “Yaklaşık 1.1 kişinin Covid-19 testi olumlu çıktı. Bu Temmuz ayının ortasındaki yaz dalgasından sonra birinci büyük sıçrama” dedi. Öte yandan Covid-19 testi sayısında da düşüş olduğuna dikkat çekerek olayların artabileceği de aktarıldı.

Covid-19 platformu ZOE uygulamasının kurucu ortaklarından Profesör Tim Spector, “Şu an yeni bir dalganın başlangıcı içindeyiz üzere görünüyor. Bu sefer, yaşlı insanların bir evvelki dalgadan daha erken etkileneceğini ve hastalanacağını öngörüyoruz” dedi. Spector, “Birçok insan hala hükümetin rehberindeki semptomlara bakıyor ki bunlar yanlış. Şu an Covid-19’un üçte ikisi boğaz ağrısıyla başlıyor. Yüksek ateş ve koku kaybı artık az ve bu sebeple yaşılar Covid-19’a yakalandıklarını düşünmüyor” yorumunu yaptı. Boğaz ağrısı yaşayan bireylerin bu sebeple test olmadığı da belirtildi.

Covid-19,Sayıları,Vaka,Koronavirüs Vaka ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.