Batman gündem haberleri | Batman’da üreticilerin kullanımı için 4 üzüm sıkma makinesi hibe edildi

Batman gündem haberi: Batman’da üreticilerin kullanımı için Gercüş Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne 4 üzüm sıkma makinesi hibe edildi. Batman …

03.10.2022
Batman gündem haberleri | Batman’da üreticilerin kullanımı için 4 üzüm sıkma makinesi hibe edildi

Batman gündem haberi: Batman’da üreticilerin kullanımı için Gercüş Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne 4 üzüm sıkma makinesi hibe edildi.

Batman‘da üreticilerin kullanımı için Gercüş Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne 4 üzüm sıkma makinesi hibe edildi.

İl Özel Yönetimi finansmanı, Tarım ve Orman Vilayet Müdürlüğünün dayanaklarıyla hibe edilecek 4 üzüm sıkma makinesinin teslimi için Batman Tarım Kredi Kooperatifi bahçesinde program düzenlendi.

Programda üreticilerin kullanımına tahsis edilmesi için üzüm sıkma makineleri Gercüş Tarım ve Orman İlçe Müdürü Metin Kaplan’a teslim edildi.

Tarım ve Orman Vilayet Müdürü Mehmet Aydın, Batman’ın ziraî potansiyeli yüksek bir vilayet olduğunu belirterek, 1 milyon dönüm ekili ve dikili alanın bulunduğunu söyledi.

Tarım alanlarının 174 bin dekarının bağ ve bahçelerden oluştuğunu ve bu alanın 60 bin dönümünün bağ olduğunu lisana getiren Aydın, bağların büyük kısmının Gercüş ilçesinde yer aldığını kaydetti.

Batman’da markalaşan mazrona üzümünün yaygın olduğunu, hasadın önümüzdeki günlerde başlayacağını söz eden Aydın, pekmez üretimi yapan üreticilere takviye olmak gayesiyle 4 üzüm sıkma makinesi hibe ettiklerini anlattı.

Aydın, “Burada niyetimiz çiftçinin iş gücüne katkıda bulunmak. Çiftçilerimizin daha hijyenik bir usulle üzüm sıkmalarına katkı sunmak hedefiyle Vilayet Özel Yönetimimizin finansmanında 4 üzüm sıkma makinesi hibe edildi. Üreticilerimize iyi olsun.” dedi.

Kaynak: kent aydın haberleri / İbrahim Toprak – Yeni

Tarım ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.