Bursluluk parası ne zaman yatacak? Bursluluk parası ne kadar, kaç TL? Bursluluk (İOKBS) parası hangi gün yatacak?

Birinciöğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk İmtihanı (İOKSB) imtihanının sona ermesiyle öğrenciler ve veliler imtihanın sonucunu merak …

Bursluluk parası ne zaman yatacak? Bursluluk parası ne kadar, kaç TL? Bursluluk (İOKBS) parası hangi gün yatacak?

Birinciöğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk İmtihanı (İOKSB) imtihanının sona ermesiyle öğrenciler ve veliler imtihanın sonucunu merak ediyordu. Sonuçların açıklanmasının akabinde bursluluk parası ne vakit yatacak? Sorusu araştırıldı. MEB tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine verilecek olan bursun ne kadar olduğu merak edilenler ortasında. Bursluluk parası ne vakit yatacak? Bursluluk parası ne kadar, kaç TL? Bursluluk (İOKBS) parası hangi gün yatacak?

Bursluluk parası ne vakit yatacak? Sorusu İOKBS bursluluk imtihanına giren öğrencilerin gündeminde yer alıyor. İOKBS imtihana iştirak gösteren binlerce aday, İOKBS burs parasının ne kadar olduğunu merak ediyor.21 Nisan- 13 Mayıs tarihleri ortasında edilen talepları yapılan İOKBS imtihanı 4 Eylül Pazar günü uygulanmıştı. Artık ise imtihana giren öğrenciler MEB İOKBS sonuçlarını beklerken bir yandan da MEB İOKBS bursluluk kaç TL? sorusuna karşılık arıyor. Bursluluk parası ne vakit yatacak? Bursluluk parası ne kadar, kaç TL?Bursluluk (İOKBS) parası hangi gün yatacak?

BURSLULUK PARASI NE VAKİT YATACAK?

MEB tarafından öğrencilere verilecek olan burs imtihan sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Artık ise burs hakkı kazanan öğrenciler bursluluk parası ne vakit yatacak? Sorusuna karşılık arıyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklaması şöyle; “Öğrenci bursları, Ulusal Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Toplumsal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği kararları gereği, bursluluk imtihanı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir”.

BURSLULUK PARASI NE KADAR, KAÇ TL 2022?

MEB tarafından 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık, 10, 11. Sınıflara verilen İOKBS bursu her ay öğrencilere verilmekte. İOKBS bursu ise MEB tarafından 663,87 TL olarak belirlendi. Bursluluk fiyatları, memur m kent aydın haberleri şlarına bağlı olarak belirlenmekte. Her yıl düzenlenen İOKBS bursuna yılda iki kere iyileştirilme yapılmakta.

MEB İOKBS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak İOKBS, 4 Eylül 2022 tarihinde Türkiye s kent aydın haberleri ti ile s kent aydın haberleri t 10.00’da düzenlendi. 120 dakika süren imtihan 12:00’da sona erdi. İOKBS bursluluk imtihan sonuçları MEB tarafından erişime açıldı. MEB bursluluk imtihan sonuçları MEB tarafından açıklandı.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine yahut öğrenciye imza karşılığı verecektir.

İOKBS NEDİR?

Birinciöğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk İmtihanı (İOKSB) ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11’inci sınıfların devletten sistemli burs alabilmek için girdikleri imtihandır. İOKBS için öğrencinin ailesinde kişi başına düşen yıllık gelir hesaplanır.

KİMLER BURSLULUK İMTİHANINA BAŞVURABİLİR?

Bursluluk imtihanına başvurmak için kimi koşullara uygunluk göstermeniz beklenir. Bu kaideleri sırayla yazmak gerekirse;

– KKTC yahut Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– 5, 6, 7, 8, 9, 10 yahut 11. Sınıf bünyesinde eğitim görüyor olmak,

– İmtihanın gerçekleştirildiği yıl içerisinde okul değiştirmeye yönelik ceza almamak,

– Bulunduğu sınıfta sınıf tekrarı yapmamış (sınıfta kalmamış) olmak,

Sınav,Sınıf,Burs,İokbs,İokbs Burs,Öğrenci,Okul,Sonuçları,Öğrenciler,Yatacak ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.