NATO’dan Rusya’ya gözdağı: Ukrayna’ya saldırırsa bedeli büyük olur

Jens Stoltenberg, ‘nın Ukrayna hududunda yığınak yapmasından sonra ortaya çıkan gergin durum ve Avrupa’nın güvenliği üzere mevzuları görüşmek …

12.01.2022
NATO’dan Rusya’ya gözdağı: Ukrayna’ya saldırırsa bedeli büyük olur

Jens Stoltenberg, ‘nın Ukrayna hududunda yığınak yapmasından sonra ortaya çıkan gergin durum ve Avrupa’nın güvenliği üzere mevzuları görüşmek üzere 2019’dan bu yana birinci sefer toplanan NATO-Rusya Kurulu’nun akabinde açıklama yaptı.NATO Genel Sekreterinin husus…

Jens Stoltenberg, ‘nın Ukrayna hududunda yığınak yapmasından sonra ortaya çıkan gergin durum ve Avrupa’nın güvenliği üzere mevzuları görüşmek üzere 2019’dan bu yana birinci sefer toplanan NATO-Rusya Kurulu’nun akabinde açıklama yaptı.

NATO Genel Sekreterinin konuşmasından satır başları şöyle:

“Rusya’yı memleketler arası yükümlülüklerini yerine getirmeye, Ukrayna’nın doğusundaki askeri varlığını azaltmaya ve tansiyonu düşürmeye çağırıyoruz.

Rusya, Ukrayna’ya askeri müdahalede bulundu. Ukrayna topraklarını işgal etti, Kırım’ı cebren ilhak edip bölgede ayrılıkçıları destekledi. Bu yüzden de Ukrayna’nın yasal müdafkent aydın haberleri hakkı var. Tansiyonu düşürmesi gereken taraf, Rusya.

Bugünkü toplantının odağında Ukrayna vardı. Lakin Rusya’nın farklı ülkelere askeri müdahaleleri ve Avrupa’ya yönelik taarruzları var.

Rusya ile masaya her vakit oturmaya ve somut teklifleri konuşmaya hazırız.”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.