MÜSİAD ve ASKON’dan Türk lirasına destek açıklaması

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Lideri Mahmut Asmalı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu …

21.12.2021
MÜSİAD ve ASKON’dan Türk lirasına destek açıklaması

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Lideri Mahmut Asmalı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu tedbir paketiyle;

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Lideri Mahmut Asmalı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu tedbir paketiyle; başta Türk Lirası (TL) mevduatlarının çözülmesinin engellenmesi olmak üzere, döviz kurunu üst tarafta baskı altında tutan birçok ögenin bertaraf edileceğine ve önümüzdeki günlerde TL’ye olan inancın tekrar artış kaydedeceğine yürekten inanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Asmalı, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, MÜSİAD olarak son günlerdeki açıklamalarıyla hem iş dünyasına hem de vatandaşlara itidal davetinde bulunduklarını kaydetti.

Asmalı, “Bu vesileyle kelam gelimi edilen davetimizi yineliyor, süreksiz ve yapay gelişmelere nazaran yapılan fiyatlamaların kaybetmeye mahkum olduğunu tekrardan tabir etmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu tedbir paketiyle; başta Türk Lirası (TL) mevduatlarının çözülmesinin engellenmesi olmak üzere, döviz kurunu üst istikamette baskı altında tutan birçok ögenin bertaraf edileceğine ve önümüzdeki günlerde TL’ye olan inancın tekrar artış kaydedeceğine yürekten inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Lideri Orhan Aydın ise Twitter’dan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün tarihi bir konuşma gerçekleştirdiğini, üreten ve ürettiğiyle gerçek büyümeyi hedefleyen yeni iktisat modelinin bu türlü güçlü enstrümanlarla destekleniyor olmasının iş dünyası tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanacağını bildirdi.

Aydın, Türk lirasına olan inanç ve itimatlarının her zamanki üzere tam olduğunu belirterek, “Üreterek büyüyen Türkiye hayalinde biz de varız.” tabirlerini kullandı.

kent aydın haberleri / Gökhan Yıldız – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.